אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קרדן אן.וי אישרה לשוקי אורן מענק של 300 אלף דולר צילום: עמית שעל

קרדן אן.וי אישרה לשוקי אורן מענק של 300 אלף דולר

ועדת התגמול בחברת האחזקות, שהשלימה לפני כחודשיים הסדר חוב של 345 מיליון יורו, נימקה את הבונוס בהישגיו בהסדר ובשיפור שחל ביכולת החברה לעמוד בהתחייבויותיה

25.08.2015, 19:46 | רעות שפיגלמן

קרדן אן.וי, שרק השלימה ביוני האחרון הסדר חוב של 345 מיליון יורו, אישרה אתמול הענקת בונוס של 300 אלף דולר למנכ"ל שוקי אורן עבור שנת 2015. המענק ניתן בגין ההסדר שגובש עם מחזיקי האג"ח.

קראו עוד בכלכליסט

עוד אישרה האסיפה הכללית שינוי ברכיב התגמול ההוני שניתן לאורן. נקבע כי האופציות הניתנות להמרה שיקבל יהוו 2% מהון המניות. זאת לפני הנפקת המניות למחזיקי האג"ח במסגרת הסדר החוב, שתדלל את חלקם של המחזיקים.

הנימוקים של ועדת התגמול להענקת הבונוס לאורן לא הסתכמו בהישגיו בהסדר החוב מול הנושים. בנוסף ציינה הוועדה שהיא נשענה על השוואה לתגמולים שמקבלים מנכ"לים בחברות ציבוריות בהולנד, שם פועלת החברה. כמו כן ציינה כי ההחלטה נפלה בהסתמך על האתגרים הצפויים למנכ"ל ועל השיפור שחל ביכולתה של החברה לעמוד בהתחייבויותיה הפיננסיות בשנים הקרובות.

שוקי אורן, צילום: גיא אסיאג  שוקי אורן | צילום: גיא אסיאג שוקי אורן, צילום: גיא אסיאג

מחזיקי אג"ח סדרות א' וב' של קרדן אן.וי אישרו ברוב של כ־97% את הסדר החוב של החברה. הסדר זה כולל דחייה של שנתיים בתשלומי הקרן למחזיקי האג"ח שיועדו לשנים 2015 ו־2016, בהיקף כולל של כ־165 מיליון יורו. בתמורה נקבע כי קרדן אן.וי תשלם לבעלי האג"ח תוספת ריבית של 1.875% ותקצה להם 10% ממניותיה.

ההסדר כולל גם מתן ביטחונות למחזיקי האג"ח והתניות פיננסיות שונות שקיבלה החברה על עצמה, שניתנות להסרה בהמשך בהתאם לעמידה באבני דרך. נציג מתוך רשימה שעליה ימליצו מחזיקי האג"ח ימונה לדירקטוריון החברה. זאת לאחר אישור אסיפת בעלי המניות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות