אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המקצוענים צילום: רויטרס

המקצוענים

מכבי תל אביב הצליחה להעפיל לליגת האלופות בזכות אווירה של מקצוענות שזורמת בכל מחלקה במועדון

26.08.2015, 08:31 | אוריאל דסקל

מכבי תל אביב לא קבוצה טובה יותר מבאזל. באף מדד היא לא עוברת את השווייצרים. היא הגיעה למספר בודד של הזדמנויות והוציאה מהן את המיטב.

קראו עוד בכלכליסט

שחקני מכבי תל אביב חוגגים. והכל נעשה בקור רוח ומקצועניות. לא בציונות, לא ב"יש לנו אהבה והיא תנצח", לא ב"מכביזם". לא בעזרת השם. הכל במקצוענות, צילום: רויטרס שחקני מכבי תל אביב חוגגים. והכל נעשה בקור רוח ומקצועניות. לא בציונות, לא ב"יש לנו אהבה והיא תנצח", לא ב"מכביזם". לא בעזרת השם. הכל במקצוענות | צילום: רויטרס שחקני מכבי תל אביב חוגגים. והכל נעשה בקור רוח ומקצועניות. לא בציונות, לא ב"יש לנו אהבה והיא תנצח", לא ב"מכביזם". לא בעזרת השם. הכל במקצוענות, צילום: רויטרס

וככה מנצחים קבוצה עדיפה. משמעת ועקיצות. ובמכבי תל אביב ידעו את זה. והתכוננו למשחק הזה. וככה זה נראה במהלך המשחק.

שחקני מכבי תל אביב עשו את זה כנגד כל הסיכויים. נגד פלזן וגם נגד באזל. הם עשו את זה בגלל מספר סיבות. הראשונה: הסגל נשאר ביחד ונוצרה המשכיות חשובה. משהו שלא היה בשנה שעברה או לפני שנתיים. השנייה: אווירה של מקצוענות.

אין במכבי תל אביב יחסי אהבה-שנאה שמגדירים את מערכת היחסים בחדר ההלבשה ובמועדון. אף אחד לא "שונא" את המאמן בגלל שהוא לא נותן לו לשחק ואף אחד גם לא אוהב אותו בגלל שהוא נותן לו לשחק.

במכבי מגיעים לעבודה. סלבישה יוקאנוביץ' מקבל החלטות על בסיס מקצועי, לא בגלל ששחקן כזה או אחר שייך לסוכן כזה או אחר. והמאמן לא מקבל החלטה בגלל מה שפרשן כזה או אחר אומרים. כל אימון נמדד. מי שלא רץ מספיק באימון, לא ישחק. השחקנים אוכלים במועדון, מטופלים במועדון, 60% מהיום שלהם עובר במועדון. הם באים לעבודה. מקצוענים.

והשחקנים שנבחרים, הם שחקנים שמתאימים לאווירה הזאת. ואלו שטיפה לא נמצאים באותה רמה של מקצוענות, הם מקבלים את התיקונים הנכונים ועולים אלייה. ואם לא, הם נזרקים מהמועדון.

והאווירה הזאת מורגשת בכל פינה במועדון. ממחלקת השיווק, דרך מחלקת הכרטיסים ועד מחלקת הנוער.

ואתם יכולים להתבכיין מהיום עד סוף שלב הבתים שמכבי מצליחה בגלל הכסף אבל כסף בלי ניהול מקצועי שווה ערך לפרארי בלי דלק.

גולדהאר, שהרים אימפריית קניונים מאפס, בזכות מקצוענות-על עשה זאת על ידי כך שהלך לכל אזור שבו הקים "סמארט סנטר" ולמד את האזור. שילם לאנשים שמבינים עניין ואת התחום והרוויח מיליארדים. וזה מה שעשה במכבי תל אביב. הביא את ג'ורדי קרויף, שהביא את האנשים הנכונים (פעם אחר פעם) ואת השחקנים הנכונים (גם אם היו נפילות) והכל נעשה בקור רוח ומקצועניות. לא בציונות, לא ב"יש לנו אהבה והיא תנצח", לא ב"מכביזם". לא בעזרת השם. הכל במקצוענות.

"אם אתם רוצים להצליח, תביאו מקצוענים", אמר ג'ורדי קרויף. אם המסר הזה יחלחל לכדורגל הישראלי, אז אולי יום אחד נראה גם תחרות למכבי תל אביב.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות