אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ביקושים גבוהים לדולר: היציג זינק ב-1.5% אל 3.92 שקלים

ביקושים גבוהים לדולר: היציג זינק ב-1.5% אל 3.92 שקלים

היורו היציג עלה ב-0.6% לרמה של 4.475 שקלים. ברקע למסחר: התחזקות הדולר מול המטבעות המרכזיים בעולם בצל המשבר בסין

26.08.2015, 15:32 | שי סלינס

הדולר זינק היום (ד') ב-1.5% אל 3.92 שקלים, בעוד שהיורו עלה ב-0.6% ונסחר סביב רמה של 4.475 שקלים. ההתחזקות במטבעות מגיעה לאחר שבשעות הבוקר המטבע האירופי נחלש ב-0.5% ומקבילו האמריקאי שמר על יציבות יחסית ברמה של 3.86 שקלים. ברקע למסחר, התחזקות הדולר מול מטבעות המרכזיים בעולם בצל המשבר בסין. 

קראו עוד בכלכליסט

במקביל יחידת ניהול החוב באגף החשב הכללי באוצר ממשיכה לבצע עסקאות גידור על שער החליפין של השקל, ובימים שני ושלישי השבוע היא ביצעה כמה עסקאות גידור דולר-שקל נוספות בהיקף כולל של 300 מיליון דולר. מתחילת השנה ביצע כבר האוצר עסקאות גידור בהיקף של יותר ממיליארד דולר, מתוכן עסקות גידור יורו-שקל בהיקף של 100 מיליון יורו.

במסגרת עסקאות הגידור ממירה למעשה המדינה חלק מהחובות שלה הנקובים במטבע חוץ, במקרה זה ביורו ובדולר, בחובות הנקובים בשקלים. בדרך זו היא מקטינה את החשיפה שלה לשינויים עתידיים בשער החליפין של השקל, וזאת במטרה לצמצם את החשיפה של תיק החוב הממשלתי לשינויים אפשריים בשער החליפין של השקל.

במחלקת המחקר של FXCM ישראל מציינים הבוקר: "נמשך כדור השלג בשוק הפיננסי, לאחר יום מדאיג מאוד אמש בוול-סטריט, שבו, למרות פתיחה חיובית, השוק ביצע את המהפך התוך-יומי השלילי ביותר מאז אוקטובר 2008. העובדה כי המשקיעים לא הצליחו לשמור על הרווחים מלמדת על חומרת הסנטימנט".

"גם אם אנחנו לא עומדים בפני משבר בקנה המידה של 2008 – שהרי מצבה של כלכלת העולם טוב יותר ויציב יותר מבחינה פיננסית – נראה כי צפויה לנו עוד תקופה של תנודתיות. כרגע יש בשוק בעיקר פניקה, ומרוב פניקה קצת קשה לראות בבהירות את המצב הפונדמנטלי האמיתי, כאשר השאלה היא מהי באמת חומרת ההאטה בצמיחה בסין", הוסיפו ב-FXCM. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות