אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
כבר שבועיים: שעון הביג בן בלונדון מקדים בשש שניות צילום: שאטרסטוק

כבר שבועיים: שעון הביג בן בלונדון מקדים בשש שניות

תחנת הרדיו BBC 4, שמשדרת מדי יום בשש בערב את צלצולי הפעמונים של השעון בן ה-156 שנה, עלתה על הבעיה לאחר שהצלצול המוקדם גרם להפרעות בשידור. ואיך יתקנו את הבעיה?

26.08.2015, 14:46 | שירות כלכליסט

ביג בן, השעון המפורסם של לונדון, כבר בן 156 שנים, ויכול להיות שזו אחת הסיבות לכך שבשבועיים האחרונים הוא ממהר בשש שניות. ב-BBC מדווחים כי לטענת השען איאן ווסטוורת', שעון הפרלמנט נהיה "טמפרמנטי", ולדבריו הטעות התפתחה לאחר שבעיה שהחלה בסוף השבוע הקודם לא אובחנה בזמן.

ביג בן, צילום: אי פי אי ביג בן | צילום: אי פי אי ביג בן, צילום: אי פי אי

השעון מצלצל כל 15 דקות ובכל שעה עגולה מפיק צלצול פעמונים רם. התזמון השגוי בצלצולים אובחן לראשונה על ידי תחנת הרדיו BBC 4, שמשדרת בכל יום בשעה שש בערב את הצלצולים. לטענתם, הצלצול המוקדם גרם להפרעות בשידור. "זהו שעון מכני, לא דיגיטאלי ולא אלקטרוני. הוא מחייב הרבה אהבה וטיפול", מסר בתגובה סטיבן ג'אגס שאחראי על תחזוקת השעון הידוע.

לדבריו, לוקח למתחזקים זמן רב לטפס את 334 המדרגות שלוש פעמים בשבוע כדי להחזיר לאחור את המחוגים. בנוסף לכך, המנגנון מושפע ממזג האוויר, לחץ אטמוספרי ומגילו המתקדם. ווסטוורת' הבטיח למאזינים כי הם פועלים לתיקון הבעיה. לדבריו, הכיול מחדש מחייב הוספה או הסרה של משקל מהמטוטלת, וזהו תהליך מורכב למדי. "אי אפשר פשוט להזיז את המחוגים אחורה כדי להשלים כמה שניות. זו תהיה טעות". עם זאת, הודה כי אינו יודע מה הייתה הסיבה להאצה. "כל כמה זמן מתגלה בעיה. דמיינו לעצמכם שהמכונית שלכם תפעל במשך 24 שעות ביום, 365 ימים בשנה במשך 156 שנים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות