אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
טראמפ: "לעולם לא אוכל עוד עוגיות אוראו" צילום: רויטרס

טראמפ: "לעולם לא אוכל עוד עוגיות אוראו"

המועמד המוביל לראשות המפלגה הרפובליקנית יחרים את העוגיות המפורסמות לאחר שהחברה שמייצרת אותן העבירה מפעל משיקגו - למקסיקו; אפשר להרגע, טראמפ ישקול לבטל את החלטתו אם ימצא עוגיות שיוצרו בארה"ב

26.08.2015, 16:55 | שירות כלכליסט

המועמד המוביל לראשות המפלגה הרפובליקנית, דונלד טראמפ, הכריז כי לא יאכל יותר עוגיות 'אוראו', משום שהחברה המייצרת אותם החליטה להעביר מפעל משיקגו למקסיקו. עם זאת הוסיף, כי ישקול לבטל את החרם אם ימצא עוגיות שיוצרו בארה"ב.

בחודש שעבר הודיעה החברה האם של אוראו, מונדלז אינטרנשיונל כי החליטה להשקיע 130 מיליון דולר בבניית ארבעה קווי יצור חדשים במפעל במקסיקו, שיחליפו 9 פסי ייצור ישנים יותר במפעל בשיקגו. פירוש הדבר שיפוטרו 600 עובדים מתוך 1,200, אך המפעל ימשיך לפעול.

לורי גוזינאטי, דוברת החברה, מסרה בתגובה כי ההחלטה להשקיע במפעל במקסיקו התקבלה לאחר דיונים עם נציגי ועד העובדים במפעל בשיקגו. לדבריה, החברה קבעה כי קווי הייצור החדשים יעלו 46 מיליון דולר פחות בשנה אם יקומו במקסיקו ולא בשיקגו. עם זאת, היא הוסיפה כי הייצור של עוגיות האוראו יימשך בחלק מהמפעלים בארה"ב, כולל בניו ג'רזי, באורגון ובווירג'יניה.

המפעל של מונדלז במקסיקו, המייצר גם את עוגיות צ'יפ אהוי ומסטיק טרידנט, נפתח בסוף 2014, וארבעת קווי הייצור החדשים יושלמו עד אמצע 2016, ובשניים מהם ייצרו אוראו.

דונלד טראמפ , צילום: בלומברג דונלד טראמפ | צילום: בלומברג דונלד טראמפ , צילום: בלומברג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

8 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

5.
מגיב מספר 2. אני מתנחל על כל המשתמע!!! גר ועובד בשטחים אבל.. הימין רק מדבר ותכלס
השמאל רק עושה. זכורה לי במיוחד ממשלת רבין. עשו עבורינו יותר ממשלות הימין לדורותיהם. נכון. הרבה יותר כסף מגיע אבל כדאי לך לבדוק לאן למ ואיזה אינטרסים זה משרת. אותנו המתיישבים או את הפונקיונרים שביבי ושות חייבים להם. ימין טוב בדיבורים ויודע לפרוט טוב טוב על רגשות של שינאה ועאלק פטריוטיזם בהתאמה למצביעים שלו (מזרחים ואשכנזים!!! ומספיק עם הניגון של אכלו לי שתו לי). ביבי/בוש נאמו בזכות הלחימה בעירק ודמוקרטיזציה של המזרח התיכון. במבט לאחור כל מה שקורה בעשר שנים האחרונות כולל הפצצה האטומית של אירן באשמת הזוג. והמצחיק הוא שאתה מאמין שהם דיברו בשם הצדק וערכי האדם כאשר בעצם המטרה היתה לשלוט בשוקי הנפט וגם קצת נקמה ילדותית של בוש בשם אביו. אני תמיד נדהם מהתמימות/בורות/טיפשות של אנשים. מצד שני ברור לי שאנשים מוכנים להפסיד את המכנסיים ובלבד שיספרו לעצמם שהם עושים את זה בשם הצדק כשבעצם הם משקרים לעצמם ועושים את זה בשם הגאווה.
נועם  |  27.08.15
לכל התגובות