אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
התוכנית שתוריד את מחירי הנדל"ן? האוצר יוזם - דירה בליסינג צילום: שאטרסטוק

התוכנית שתוריד את מחירי הנדל"ן? האוצר יוזם - דירה בליסינג

על פי התוכנית, המדינה תמכור קרקעות בהנחה לחברות זרות שיבנו דירות בבנייה מתועשת, מהירה וזולה יותר. הדירות יהיו בנות 4 חדרים, 120 מ"ר. על הדירות ישלמו השוכרים כ-10% מערכן ובתוך 18 שנה של שכירות הן יהיו שלהם

26.08.2015, 20:39 | עמרי מילמן

חברת דירה להשכיר תצא בקרוב לתהליך של request for information - לקראת מכרז, מול חברות זרות של בנייה מתועשת הנחשבת לבנייה מודרנית.

קראו עוד בכלכליסט

בכוונת האוצר וחברת דירה להשכיר לקדם בארץ בנייה שבמסגרתה נבנים המבנים בעיקרים במפעל עצמו, מיסודות פלדה. התהליך אמור לחסוך זמן משמעותי בתהליך הבנייה, מה שאמור לחסוך כח אדם ולהוריד עלויות.

האם חלום דירה בזול יתגשם?, צילום: שאטרסטוק האם חלום דירה בזול יתגשם? | צילום: שאטרסטוק האם חלום דירה בזול יתגשם?, צילום: שאטרסטוק

על פי התוכנית, המדינה תמכור קרקעות בהנחה לחברות, על הדירות ישלמו השוכרים כ-10% ותוך 18 שנה שבמהלכן ישלמו הדיירים דמי שכירות - הדירה תהפוך לשלהם.

הדירות שייבנו על פי שיטת בנייה זו, אומרים באוצר, עומדים בכל תקני הבנייה המחמירים.

מספר חברות, מארה"ב, אירופה וסין התעניינו בשוק הדיור הישראלי לאור מצוקת הדיור בשנים האחרונות.

במסלול זה לא נדרשים למעשה השוכרים להעמיד הון עצמי בהיקף הנדרש לשם קבלת משכנתא. מי שיהיה זכאי להיכנס לדירות אלה יהיה זוגות צעירים ומחוסרי דיור.

על פי התכנון, הדירות יהיו בגודל 120 מ"ר, עם 4 חדרים. הדירות אמורות להגיע לשוכרים מאובזרות לחלוטין, כאשר העלות שלהן מוערכת בשלב זה בכ-750 אלף שקל.

באוצר מציינים, כי מדובר באחת התוכניות שמקדמים במשרד כפתרון למשבר הדיור, לצד תוכניות כמו מחיר למשתכן.

 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות