אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
למרות צמיחה אפסית: רשת טיב טעם הקפיצה את הרווח התפעולי צילום: עמית שעל

למרות צמיחה אפסית: רשת טיב טעם הקפיצה את הרווח התפעולי

פעילות הקמעונאות של טיב טעם רשמה במחצית רווח תפעולי של 12.8 מיליון שקל, עלייה של 45% לעומת התקופה המקבילה

27.08.2015, 16:21 | נורית קדוש

שורת מהלכי התייעלות וצמצום הזניקו ב-45% את הרווח התפעולי של רשת טיב טעםשהסתכם במחצית ב-12.8 מיליון שקל. כך עולה מהדו"חות הכספיים של החברה שפורסמו היום (ה'). העלייה ברווח התפעולי הושגה למרות שמכירות הרשת רשמו עליה שולית של 0.7% ביחס למחצית הראשונה אשתקד והסתכמו ב-480.5 מיליון שקל.

קראו עוד בכלכליסט

העליה הקלה במכירות רשת טיב טעם סייעה לקבוצת טיב טעם (שכוללת גם את מפעלי המזון מזרע ועמק חפר, וכן פעילות יבוא וסחר במזון למסעדות ולשוק המוסדי) לחתום את התקופה עם עליה של 0.5% במכירותיה שהסתכמו ב- 591.5 מיליון שקל. זאת, למרות ירידה של 5.1% בפעילות הייצור והייבוא. ירידה זו נבעה ממעבר לאספקה ישירה של בשר טרי לסניפים וצמצום הפעילות בתחום העוף.

בנוסף התמודדה זרוע הייצור עם ירידה של 9.3% ברווח הגולמי שהסתכם ב-31.3 מיליון שקל על רקע עלייה במחירי חומרי גלם ושינויים בשערי החליפין. בעקבות כך, נפגע הרווח הגולמי של הקבוצה שירד ב-1.9% והסתכם ב-168.6 מיליון שקל. למרות צמצום בהוצאות פרסום ותפעול, ירד הרווח התפעולי של הקבוצה ב-4.1% בעקבות ירידה חדה של 67% ברווח התפעולי של זרוע הייבוא והייצור.

בשורה התחתונה רשמה טיב טעם ירידה של 10.3% ברווח הנקי, שעמד על 8.7 מיליון שקל.

בימים אלה ממתינה טיב טעם לאישור הממונה על ההגבלים העסקיים לעסקת רכישת עדן טבע מרקט. טיב טעם ניצחה בהתמחרות שנערכה החודש בבית המשפט המחוזי בלוד על רכישת הרשת האורגנית, כשהציעה עבורה 29.5 מיליון שקל. בכוונת טיב טעם להפעיל את עדן טבע מרקט כרשת אורגנית ולפתוח עשרות סניפים נוספים שלה ברחבי הארץ. יחד עם זאת, הרשת צפויה להשאר כשרה וסגורה בשבת, בשונה מטיב טעם.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות