אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
משבר? אבו מאזן בונה ארמון ב-13 מיליון דולר צילום: אי פי איי

משבר? אבו מאזן בונה ארמון ב-13 מיליון דולר

חרף המצב הכלכלי ברשות, תוך שנתיים יסתיימו העבודות על מבנה נשיאותי מפואר ליד רמאללה. הוא יתפרש על 27 דונם ויכלול שני מנחתי מסוקים

27.08.2015, 17:16 | ynet

חרף המצב הכלכלי הקשה ברשות הפלסטינית, היו"ר אבו מאזן מוביל בנייה של ארמון נשיאותי מפואר ליד רמאללה בעלות של 13 מיליון דולר. כך מדווח "ניוזוויק". הקמתו רשומה כפרויקט מתמשך באתר הרשמי של המועצה הפלסטינית הכלכלית לפיתוח ושיקום (PECDAR). אף שמועד תחילת הפרויקט לא מצוין, הוא אמור להסתיים תוך שנתיים.

הקומפלקס יתפרס בסך הכול על 27 דונם, ויכלול ארמון על שטח 4.7 קמ"ר, מבני אדמיניסטרציה על ארבעה קמ"ר ושני מנחתי מסוקים. על פי ההודעה באתר המועצה, את הבנייה יממן משרד האוצר הפלסטיני.

הארמון של אבו מאזן ברמאללה. הדמיה הארמון של אבו מאזן ברמאללה. הדמיה הארמון של אבו מאזן ברמאללה. הדמיה

המשבר הכלכלי של הפלסטינים החריף לאורך 2015. במרס אישרה הממשלה תקציב חירום אחרי שלא התקבלו 5.4 מיליון דולר שהובטחו לה באוקטובר 2014 על ידי המדינות התורמות. לתקופה מסוימת נפגעה הכלכלה ברשות מההחלטה של ישראל להקפיא למשך חודשים רווחי מס בסך 127 מיליון דולר, על רקע הכוונה של הפלסטינים לפנות לבית הדין הבינלאומי בהאג.

במקביל, בתקופה האחרונה שוב החלו לצוף הדיווחים על האפשרות שאבו מאזן יו"ר הרשות עלול לפרוש מתפקידו.

בשבוע שעבר דיווח העיתון "אל-חיאת" היוצא לאור בלונדון כי הנשיא הפלסטיני שוקל לעזוב בחודשים הקרובים בשל כישלון התהליך המדיני והיעדר אלטרנטיבה לכך. על כן, נטען, הוא החל להכין את המוסדות הפלסטיניים להתמודדות עם "היום שאחרי". הערכות שונות בזירה הפלסטינית קושרות את האיומים האחרונים של אבו מאזן בדיווחים על המגעים להפסקת אש ארוכת טווח שמנהלת לכאורה ישראל עם חמאס, בעוד המשא ומתן המדיני תקוע.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות