אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ברשות השידור קוראים לעובדים להתבצר בבנייני הרשות לקראת הדיון בכנסת צילום: עמית שעל

ברשות השידור קוראים לעובדים להתבצר בבנייני הרשות לקראת הדיון בכנסת

ועד הטכנאים וההנדסאים ואגודת העיתונאים מחריפים את צעדי המאבק לקראת הדיון על פיטורי העובדים. האוצר ביטל פגישות מתוכננות עם ההסתדרות בנוגע לפיטורים

27.08.2015, 19:34 | אופיר דור

ועד עובדי ההנדסה והטכנאים ברשות השידור קורא לעובדים להתבצר בבנייני הרשות לקראת הדיון המכריע בכנסת ביום ראשון.

קראו עוד בכלכליסט

רשות השידור, צילום: עמית שאבי רשות השידור | צילום: עמית שאבי רשות השידור, צילום: עמית שאבי

בהודעה שהעביר יו"ר הוועד משה שגב לעובדי הרשות הוא מזמין אותם להגיע עם משפחותיהם לקבלת שבת מחר בערב בבנייני הרשות בירושלים ובתל אביב. "אנו נמצאים ברגע גורלי לגבי עתידנו וחייבים את שיתוף הפעולה של כל העובדים", כותב שגב. "לאחר קבלת השבת אנו נכריז על התבצרות בבניין עד שמקבלי ההחלטות ישנו את החוק האכזרי שזורק את כולנו הביתה".

גם אגודת העיתונאים הודיעה כי תצטרף לקבלת השבת אך לא הוציאה הודעה בנוגע להתבצרות במבנה ומשאירה זו להחלטת העובדים האישית.

ביום ראשון תדון הוועדה המיוחדת בראשות צחי הנגבי בתיקון לחוק השידור הציבורי. התיקון היה אמור לכלול סעיף המורה על פיטורי כל 1,580 עובדי רשות השידור בסוף ספטמבר, כאשר חלקם יועסקו מחדש עד לסגירת הרשות הסופית והקמת תאגיד שידור ציבורי חדש במקומה. אולם סעיף זה הוסר בלחץ ההסתדרות שהכריזה על סכסוך עבודה במגזר הציבורי.

עם זאת בחוק נותר סעיף המאפשר לכונס הנכסים הרשמי, המשמש כמפרק הרשות, לפטר עובדים לפי הצורך. בנוסף התיקון כולל סעיף לפיו הוצאות השכר של הרשות צריכות לקטון ב-10 מיליון שקל באוקטובר כתנאי להמשך מימונה על ידי המדינה. המשמעות של דרישה זו היא פיטורים של 500-600 עובדים באופן מיידי.

בכל מקרה היקף הפיטורים לא סגור לאחר שאתמול והיום ביטל האוצר פגישות עם ההסתדרות, אגודת העיתונאים ומשרד התקשורת בנושא. כרגע יש נתק בין הצדדים אך לא מן הנמנע שהמגעים יחודשו במוצאי שבת, רגע לפני הדיון בכנסת. ההערכה היא ששר האוצר משה כחלון מבקש להרחיק את פקידי משרדו ממעורבות בנושא הפיטורים ומעדיף להשאיר אותו לטיפול משרד התקשורת.

ועדי עובדים דורשים לאפשר את סיום תהליך הפרישה מרצון ברשות אך לא לבצע תהליכי פיטורים עד לסגירת הרשות. בנוסף דורשים העובדים שרוב מכריע של המועסקים בתאגיד הציבורי החדש יגיעו מרשות השידור.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות