אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יום רגוע בשוק המט"ח: הדולר איבד 0.2% צילום: שאטרסטוק

יום רגוע בשוק המט"ח: הדולר איבד 0.2%

שערו היציג של המטבע האמריקאי נקבע על 3.92 שקלים; היורו איבד 0.1% ושערו היציג נקבע על 4.42 שקלים; בנק אגוד: "נקודת ההתנגדות - 3.97 שקלים לדולר"

28.08.2015, 12:50 | שירות כלכליסט

יום רגוע עבר על שוק המט"ח: הדולר ירד ב-0.2% ושערו היציג נקבע על 3.92 שקלים; היורו איבד 0.1% ושערו היציג נקבע על 4.42 שקלים.

בעולם, היורו מתחזק ב-0.3% מול הדולר; המטבע האמריקאי מאבד 0.1% לעומת הין היפני. 

כלכלני בנק אגוד כתבו בסקירתם השבועית כי "שבוע סוער במיוחד בשוק המט"ח. הדולר המשיך להתחזק מול מטבעות השווקים המתפתחים כאשר בחלק מהם נרשם שיא כל הזמנים ואילו במסחר מול מטבעות של מדינות השווקים המפותחים נרשמה מגמה מעורבת. מול היורו נחלש הדולר בצורה חדה (אם כי מגמה זו התמתנה ככל שהעמיק השבוע) וגם מול הין היפני נחלש הדולר. גם ההערכות על מועד העלאת הריבית בארה"ב השפיעו על המסחר בשוק המט"ח, כאשר אם בשבוע שעבר דובר על העלאת ריבית כבר בספטמבר הקרוב, לאחר אירועי השבוע האחרון, יש מי שמעריך שהמועד יידחה.

"נקודת תמיכה היא 3.84 שקלים לדולר ונקודת התנגדות עומדת על 3.97 שקלים לדולר. לגבי המטבע האירופי, נקודות תמיכה עומדת על 1.0834 דולר ליורו ונקודת התנגדות היא 1.1369 דולר ליורו".

בלאומי אמרו שלשום כי לנוכח תמונת המצב שהציג בנק ישראל בהודעה המוניטרית של יום שני - במסגרת ההחלטה להותיר את הריבית ללא שינוי - מהלךהאפשרות למהלך מרחיב של הבנק עדיין על הפרק.

בסקירה השבועית של כלכלני לאומי נכתב כי "לאור הערכת הועדה המוניטרית כי 'גברו הסיכונים להשגת יעד האינפלציה ולצמיחה', אנו מעריכים כי לא ניתן לפסול אפשרות של הפחתת הריבית נוספת במהלך החודשים הקרובים, ייתכן ואף בהחלטת הריבית הקרובה, ואף לצעדים מוניטאריים מרחיבים נוספים, ביניהם צעדי הקלה כמותית דרך שוק המט"ח - בתלות בשינויים בתנאי הרקע הכלכליים, ובכלל זה התחדשות התיסוף של השקל ביחס לסל המטבעות, ירידה בסביבת האינפלציה לשיעור החורג מגבולות היעד והמשך התמתנות הצמיחה במשק ובעולם".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות