אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ענף האנרגיה מצוי בטלטלה? וורן באפט דווקא מגדיל את אחזקותיו בתחום צילום: בלומברג

ענף האנרגיה מצוי בטלטלה? וורן באפט דווקא מגדיל את אחזקותיו בתחום

ברקשייר הת'וואי חשפה כי היקף אחזקותיה בחברת זיקוק הנפט פיליפס 66 עומד על 4.5 מיליארד דולר לאחר שביצעה רכישת מניות השבוע

29.08.2015, 11:16 | בלומברג

קרן ברקשייר הת'אוויי של ווארן באפט חשפה אתמול (ו') כי אחזקותיה בחברת זיקוק הנפט פיליפס 66 עומדות על 4.5 מיליארד דולר בחברת זיקוק הנפט פיליפס 66, והדבר מעיד כי היא מגדילה את ההימור שלה בתחום האנרגיה. 

קראו עוד בכלכליסט

ברקשייר מחזיקה כמעט 58 מיליון מניות לאחר שביצעה רכישות השבוע - מדובר בלמעלה מ-10% מהמניות שהוצעו לציבור על ידי החברה. כך על פי דו"חות שהגישה ברקשייר. בסוף מרץ עמדו האחזקות על 7.5 מיליון מניות. פיליפס 66 סגרה את יום המסחר אתמול בעלייה של כמעט 3% - ב-77.23 דולר למניה.

 , צילום: בלומברג צילום: בלומברג  , צילום: בלומברג

באפט ומשקיעי המשנה שלו טוד קומבס וטד וושלר, ידועים בהימורים הגדולים הנוגדים את מגמות השוק. ההימור האחרון מגיע על רקע הירידה במחירי הנפט בחודשים האחרונים הניזונה בעקבות החששות לגבי המשך היצע היתר בעולם. "ברקשייר הצהירה בבירור מה השקפותיה לגבי עסקי הנפט. נראה כי הם נוקטים גישה ארוכת טווח שלפיה הדרישה לנפט תעלה", אמר קליף גלנט, אנליטס בנומורה הולדינגס. יש לציין, כי בשבוע האחרון אכן נרשמה עלייה במחירים - החדה מאז מרץ 2009.

החששות לגבי הצמיחה בסין העיבו על השווקים הפיננסים מוקדם יותר השבוע ויצרו הזדמנויות רכישה לברקשייר. מניותיה של פיליפס 66 ירדו את מתחת ל-70 דולר המניה ביום שני, על רקע מגמת המכירה הכללית, זאת בטרם התאוששו בחדות לקראת סוף השבוע. אולם ייתכן כי ברקשייר אוגרת מניות אלו כבר זמן רב, אמר גלנט. הדו"חות חושפים שברקשייר שילמה רק חלק מזערי תמורת הנתח.

מוקדם יותר החודש, לא חשפה ברקשייר כי השקיעה בפיליפס 66 בסוף הרבעון השני. בזמנו אמרה הקרן כי השמיטה נתונים מסוימים מהדו"חות ושנתונים אלו נמסרו תחת חיסיון לרגולטורים. רשות ניירות ערך בארה"ב מאפשרת לעתים לחברות לדחות דיווחים לציבור כדי לפתח את השקעותיהן ולמנוע ממשקיעים אחרים להצטרף להשקעה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות