אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
צבא ארה"ב, הדור הבא: תוכנית ענק תפעל לפיתוח מוצרי מחשוב לביש לחיילים צילום: navyseals.com

צבא ארה"ב, הדור הבא: תוכנית ענק תפעל לפיתוח מוצרי מחשוב לביש לחיילים

שר ההגנה האמריקאי הכריז על התוכנית, שתתבצע בשיתוף 162 חברות וגופים, בהם אפל, בואינג ואוניברסיטת הרווארד; מדובר בשינוי מדיניות דרמטי, שכן לראשונה מתבצע שיתוף של המגזר הפרטי בפיתוח הטכנולוגי של הצבא

29.08.2015, 12:07 | נמרוד צוק
תוכנית חדשה של משרד ההגנה האמריקאי, בשיתוף עשרות חברות טכנולוגיה וגופי מחקר אקדמיים, תפעל לפיתוח מוצרי מחשוב לביש צבאיים עבור חיילי צבא ארה"ב, לצד טכנולוגיות שייעודו לשילוב עם מטוסים, ספינות וכלי רכב אחרים. שר ההגנה האמריקאי אש קארטר הכריז אתמול (ו') על תקציב של 85 מיליון דולר לפיתוח התוכנית, בנאום שנשא במרכז המחקר של נאס"א בעמק הסיליקון.

קראו עוד בכלכליסט

התוכנית, שתפעל תחת השם "ברית פלקסטק" (FlexTech Alliance), תכלול 162 משתתפים, בהם אפל, בואינג ואוניברסיטת הארווארד. היא תתמקד בפיתוח מוצרים ופתרונות טכנולוגיים בקטגוריה המכונה "אלקטרוניקה גמישה היברידית" - יריעות גמישות שניתן לשלב בהן שבבים וחיישנים שונים, כדי ליצור מערכות לחימה דיגיטליות שניתן ללבוש על הגוף או לעטוף באמצעותן כלי רכב.

בואינג. שותפה מרכזית, צילום: בלומברג בואינג. שותפה מרכזית | צילום: בלומברג בואינג. שותפה מרכזית, צילום: בלומברג

החברות המשתתפות יוסיפו לתקציב הפדרלי מימון נבהיקף כולל של 90 מיליון דולר וגם המדינות בהן יתנהל הפיתוח יוסיפו תקציב משלהן, שיביא את הפרויקט לתקציב של 171 מיליון דולר לחמש השנים הראשונות. מרכז הפיתוח והייצור הראשי יוקם בסן חוזה.

תוכנית, אומרים בפנגטון, מהווה שינוי כיוון דרמטי לעומת מדיניות משרד ההגנה בעבר לפתח בעצמו את מרבית הטכנולוגיות הצבאיות שלו, כאשר ההתקדמות הטכנולוגית ההולכת ומואצת במדינות אחרות מחייבת אותו לחבור לסקטור הפרטי כדי לעמוד בקצב. "דחפתי את הפנטגון לחשוב מחוץ לקופסה ולהשקיע בפיתוח חדשנות כאן בעמק הסיליקון ובקהילות טכנולוגיות ברחבי המדינה", אמר קארטר.

מטרה נוספת בהקמת הקונסורציום היא מתן דחיפה לסקטור הייצור האמריקאי, כחלק מתוכנית ארוכת טווח של ממשל אובמה שכוללת הקמה של תשעה מרכזי ייצור חדשים. המתקן החדש יהיה השביעי ברשימה והשני המנוהל על ידי הפנטגון, שמפעיל מאז 2012 מתקן דומה לפיתוח וייצור טכנולוגיות הדפסת תלת מימד.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות