אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לגארד: מיחזור החוב היווני - פתרון מספק צילום: בלומברג

לגארד: מיחזור החוב היווני - פתרון מספק

יו"ר קרן המטבע אמרה בעבר כי יש לבצע מחיקה חלקית לחוב היווני - ועוררה התנגדות בקרב כמה ממדינות גוש היורו; בעניין סין ציינה כי הצמיחה תעמוד על 6.8% - ולא תרד לרמות של 4%-4.5%, כפי שצופים חלק מהכלכלנים

29.08.2015, 17:03 | שירות כלכליסט

מחזור חוב - ולא מחיקה חלקית - אמור לאפשר ליוון להתמודד עם נטל החוב שלה. כך אמרה ראש קרן המטבע הבינלאומית, כריסטין לגארד.

קראו עוד בכלכליסט

הקרן עדיין לא הבהירה אם תשתתף בחבילת החילוץ השלישית של יוון, בהיקף של 86 מיליארד יורו (96 מיליארד דולר), שעליה חתמה המדינה בתחילת אוגוסט. הקרן טענה כי יש לבצע מחיקה חלקית של החוב, שלדבריה הוא אינו בר-קיימא.

נושיה מגוש היורו של יוון, ובעיקר גרמניה, שללו אפשרות של מחיקת חוב, ואולם הם מוכנים לשקול צורות אחרות של מחזור חוב כגון הארכת מועדי פירעון.

כאשר נשאלה לגבי הבדלים אלו אמרה לגארד: "המחלוקת לגבי ביטול החוב מעולם לא הועלתה, ואני לא חושבת שיש צורך להעלות את הנושא אם העניינים מתנהלים כסדרם".

בראיון לעיתון "לה טמפ" לא ציינה לגארד אם הקרן תשתתף בחבילות החילוץ החדשה. לפני זמן מה אמרה כי הקרן תודיע מה החלטתה בעניין באוקטובר.

בתוך כך, לגארד אמרה כי היא צופה שהצמיחה בסין תישאר קרוב לאומדנים הקודמים,למרות האטה כלשהי - שהיא בלתי נמנעת לאחר הצמיחה המהירה.

סין ערכה פיחות ביואן החודש לאחר ירידה חדה ביצוא ביולי והציתה חששות בשווקים הגלובליים מכך שמנוע הצמיחה העיקרי שלה מאבד קיטור.

"ההאטה היתה צפויה, חזויה ובלתי נמנעת", אמרה לגארד. "אנו צופים קצב צמיחה בסין של 6.8%, ייתכן קצת פחות". היא ציינה שהקרן לא סבורה כי הצמיחה תצנח ל-4%-4.5% כפי שכמה כלכלנים צופים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות