אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המזומנים של דסק"ש יספיקו עד נובמבר 2016 צילום: נמרוד גליקמן

המזומנים של דסק"ש יספיקו עד נובמבר 2016

אם המיזוג של אדמה לא יושלם עד סוף השנה, דסק"ש תיאלץ לשלם 60 מיליון שקל מדי רבעון לבנק הסיני שמימן לה את העסקה לרכישתה

30.08.2015, 07:59 | גולן חזני

לחברת דיסקונט השקעות שבשליטת אי.די.בי פתוח נותרו מיליארד שקל בלבד בקופתה - ואלה מספיקים לפירעון חובותיה עד נובמבר 2016. דסק"ש תלויה מאוד במיזוג החברה־הבת אדמה (מכתשים אגן לשעבר) לתוך סנונדה הסינית עד סוף השנה. אם יחול עיכוב או פגיעה במהלך תיאלץ דסק"ש לשלם, החל ברבעון הרביעי, 60 מיליון שקל ריבית מדי רבעון לבנק סיני. הבנק מימן את העסקה שבה רכשה כימצ'יינה הסינית את השליטה באדמה (60%) בשנת 2011.  

קראו עוד בכלכליסט

דסק"ש מחזיקה ב־40% ממניות אדמה, המשועבדות להלוואה שיתרתה נכון להיום 1.1 מיליארד דולר. הריבית עבור ההלוואה אמורה להיות משולמת החל ברבעון הרביעי של 2015, אלא שדסק"ש לא יכולה לשלם אותה ממקורותיה העצמיים בשל התנגדות מחזיקי האג"ח שלה.

במסגרת המיזוג לתוך סנונדה אמורה אדמה לחלק לבעלי מניותיה דיבידנד ענק של 300 מיליון דולר, וזה אמור לשמש את דסק"ש לתשלום הריבית. מחזיקי האג"ח של דסק"ש מתנגדים לכל הזרמה בעוד דסק"ש לא יכולה לחלק דיבידנד משום שיתרת העודפים שלה לחלוקה הנה שלילית (כ־850 מיליון שקל).

ביום חמישי פרסמה דסק"ש, לצד דו"חות הרבעון השני, תשקיף מדף להנפקת אופציות למניות בהיקף 500 מיליון שקל. זאת על פי ההצעה שהגישה חברת דולפין של אדוארדו אלשטיין, בעל השליטה באי.די.בי. על פי ההצעה, בארבע השנים הקרובות תונפק מדי שנה סדרה של אופציות בסך 125 מיליון שקל — 500 מיליון שקל סך הכל.

אי.די.בי, מצדה, צפויה לצאת להנפקת זכויות באוקטובר־נובמבר. במסגרת המתווה התחייבה דולפין להזרים לאי.די.בי 200 מיליון שקל, מתוכם 93 מיליון שקל במסגרת הנפקת האופציות של דסק"ש. הסכום ישמש את דסק"ש להשתתפות בהנפקת הזכויות של החברה־הבת סלקום, שנועדה לאפשר לחברת הסלולר לגייס 120–150 מיליון שקל.

דסק"ש סיימה את הרבעון השני של 2015 ברווח של 91 מיליון שקל לעומת הפסד של 265 מיליון שקל ברבעון המקביל. המעבר לרווח נבע בעיקר מהכנסות מימון של 237 מיליון שקל שנרשמו בעקיפין בשל עסקת אדמה. דסק"ש הפרישה 126 מיליון שקל בגין ירידת שווי אדמה.

אדוארדו אלשטיין עם יו"ר אדמה יאנג שינגצ אדוארדו אלשטיין עם יו"ר אדמה יאנג שינגצ'יאנג אדוארדו אלשטיין עם יו"ר אדמה יאנג שינגצ

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות