אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנכ"ל יקבי ברקן יפרוש בתחילת 2016 צילום: אלירן אביטל

מנכ"ל יקבי ברקן יפרוש בתחילת 2016

ל"כלכליסט" נודע ששמואל בוקסר, ממייסדי היקב, ימונה לנשיא ויעביר את תפקיד המנכ"ל לאילן חסון

30.08.2015, 08:25 | גלי וולוצקי
עידן חדש בצמרת היקב הגדול בארץ. ל"כלכליסט" נודע כי המנכ"ל ואחד המייסדים של יקבי ברקן, שמואל בוקסר, יעזוב את תפקידו בראשית שנת 2016, ואילן חסון יחליף אותו בתפקיד. בוקסר, מנכ"ל יקבי ברקן מאז שנת 1990 יפרוש מפעילות שוטפת וימונה לנשיא היקב.

יקב ברקן הוקם בגרסתו הנוכחית ב־1990 כגלגול של יקב פרידמן על ידי שמואל בוקסר, זיווית שפיר ויאיר לרנר. בראשית שנות התשעים הונפקה החברה בבורסה, בספטמבר 2004 רכשה חברת טמפו 39% ממניות החברה וב־2013 רכשה טמפו את יתרת המניות לפי שווי חברה של 80 מיליון שקל והפכה לבעלים היחיד שלה.

שמואל בוקסר. חפיפה ביקב, צילום: אלירן אביטל שמואל בוקסר. חפיפה ביקב | צילום: אלירן אביטל שמואל בוקסר. חפיפה ביקב, צילום: אלירן אביטל

בוקסר, בן למשפחת כורמים מנס ציונה, אף החזיק בבעלות על מחצית משטחי הכרמים ששימשו את היקב. בתו של בוקסר, עירית בוקסר־שנק היא אחת מיינניות היקב, והיינן הראשי הוא אד זלצברג. היקב מעבד כרמים בכל חלקי הארץ ובשנים האחרונות ביצע נטיעות חדשות ומאסיביות.

ל"כלכליסט" נודע שפרישת בוקסר קשורה לעובדה שבעוד כשנתיים וחצי הוא אמור לצאת לגמלאות, ושבחברה היו מעוניינים להעביר את תפקיד המנכ"ל למחליפו בהקדם. ב־1 בינואר יכנס לתפקיד מנכ"ל היקב חסון ששימש עד לאחרונה מנכ"ל חברת פרוטרום, ולפני כן היה מנכ"ל יקב בנימינה ואף היה ממקימי יקב המערה. בוקסר, שימונה לתפקיד נשיא החברה והאחראי על הפרוייקטים שמעבר לים יחנוך את חסון בתפקידו. אילן חסון, שמואל בוקסר ודובר יקבי ברקן סרבו להתייחס לנושא.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות