אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הפסנתר של להקת אבבא יעמוד למכירה פומבית צילום: אי פי איי

הפסנתר של להקת אבבא יעמוד למכירה פומבית

הפסנתר החום ששימש את להקת הפופ השבדית בשיא פעילותה בשנות ה-70, כולל בלהיטים ווטרלו, מאמה מיה ו-SOS, יועמד למכירה בלונדון. הערכות: יימכר בכמיליון דולר

30.08.2015, 10:34 | שירות כלכליסט
הפסנתר החום ששימש את להקת הפופ השבדית אבבא בשיא פעילותה בשנות ה-70, יועמד בסוף החודש הבא למכירה פומבית בלונדון. על פי ההערכות, בבית המכירות סותבי'ס שמארגן את המכירה, הפסנתר עשוי להימכר בטווח מחירים של 600-800 אלף ליש"ט (925 אלף דולר – 1.24 מיליון דולר).

הגליסנדו הפותח בלהיט Dancing Queen נחשב לאחד מקטעי הפסנתר המפורסמים ביותר שהוקלטו על כלי הנגינה הזה. "הפסנתר עצמו הוא כלי בעל חשיבות אמיתית, ובשל הקישור לאבבא, אנחנו מעריכים שתהיה לו משיכה כלל עולמית", מסר פיליפ ארינגטון מסותבי'ס. עם זאת, הוא הוסיף כי קשה לחזות במדויק את מחיר המכירה, מכיוון שעד כה לא הוצעו למכירה מזכרות רבות של הלהקה. אם כי פסנתרים מפורסמים אחרים הצליחו לגרוף סכומים עצומים, ביניהם הפסנתר של ג'ון לנון אותו רכש מייקל ג'קסון ב-2000 עבור 1.67 מיליון ליש"ט.

להקת אבבא להקת אבבא להקת אבבא

הפסנתר נמצא בשלב זה בבעלות אולפני מטרונום בשטוקהולם, שבהם הקליטה הלהקה לעיתים קרובות. הוא נבנה על ידי יצרן כלי המוזיקה השבדי גאורג בולין עבור נגן הג'אז האמריקאי ביל אוונס.

לאחר שאולפני מטרונום רכשו את הפסנתר ב-1967, הוא שימש עבור מרבית ההקלטות של הלהקה בין השנים 1973-1977, כולל בלהיטי ענק כמו ווטרלו, מאמה מיה ו-SOS. אבבא נפרדו ב-1982.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות