אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ראש ממשלת סין: "אין בסיס לפיחות נוסף בשווי היואן" צילום: אי פי איי

ראש ממשלת סין: "אין בסיס לפיחות נוסף בשווי היואן"

עם זאת, טען לי קצ'יאנג כי בכוונת סין ליישם רגולציה מכוונת יותר בשוק הכוללות רפורמות ונקיטת פעולות הנועדות לתמרץ את הכלכלה

30.08.2015, 14:21 | שירות כלכליסט

הכלכלה הסינית צומחת בקצב "סביר", ועל אף התגברות הלחץ הממשלה יכולה להתמודד היטב עם הסיכונים שעומדים בפני המדינה, כך לטענתו של ראש הממשלה הסיני לי קצ'יאנג. דברי רוה"מ פורסמו ביום שבת בסיום ישיבה מיוחדת של הקבינט הסיני.

קראו עוד בכלכליסט

לי ציין עוד כי הממשלה ממשיכה לנהל בצורה יציבה את הכלכלה שלה. "חוסר היציבות בשוק הבינלאומי הגביר את הספקות לגבי ההתאוששות של הכלכלה העולמית, וההשפעה על השוק הפיננסי ועל סקטורי הייצוא והייבוא של סין - כך שלחץ חדש מופעל על הכלכלה", טען לי.

לי המשיך והגן על המאמצים של סין לנווט את הכלכלה שלה לאורך תקופת הטלטלות שהחלה מאז אמצע יוני, אז נרשמה צניחה בבורסה הסינית. ביום שישי, מדד שנגחאי המשולב היה נמוך בקרוב ל-38% מהרמה שנרשמה ב-12 ביוני.

מימין לי קצ מימין לי קצ'יאנג ראש ממשלת סין ושי ג'ינפינג הנשיא | צילום: אי פי איי מימין לי קצ

לי חזר על הטענה כי אין בסיס לפיחות נוסף בשווי היואן, שכן לדבריו היואן "יישאר יציב ברמה הגיונית ומאוזנת". עם זאת, הוא טען כי בכוונת סין ליישם רגולציה מכוונת יותר, רפורמות יציבות ולנקוט בפעולות לתמרץ את השוק. לי המשיך וציין כי סין צריכה לעודד צורות חדשות של השקעה ומימון מצד הממשלות והחברות המקומיות, כמו המרות אג"ח.

הוא הדגיש גם את התפקיד של שוק הון פתוח הפועל בשקיפות, אך טען כי יש לשפר את ניהול הסיכונים כדי למנוע סיכונים מערכתיים. "לסין יש פוטנציאל רב לפיתוח נוסף, והיא מסוגלת לנהל היטב סיכונים ולשמור עליהם תחת שליטה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות