אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דלק הרוויחה 22 מיליון שקל: תשובה ימשוך דיבידנד של 74 מיליון שקל צילום: אוראל כהן

דלק הרוויחה 22 מיליון שקל: תשובה ימשוך דיבידנד של 74 מיליון שקל

פעילות הגז תרמה 67 מיליון שקל לרווח הנקי הרבעוני של הקבוצה לעומת הפסד של 13 מיליון שקל ברבעון המקביל. קופת מזומנים של 3.4 מיליארד שקל תאפשר לקבוצה לרכוש שליטה בחברת אנרגיה בינלאוית

31.08.2015, 10:38 | אורן פרוינד

קבוצת דלק, קונצרן החברות של יצחק תשובה שמחזיק בזכויות במאגרי הגז תמר ולווייתן, סיים את הרבעון השני של 2015 עם רווח נקי של 22 מיליון שקל. זאת לעומת הפסד עתק של 600 מיליון שקל שרשם ברבעון המקביל - הפסד שנבע מהפחתות חשבונאיות בהיקף של 715 מיליון שקל שביצעה הקבוצה עקב מכירות של חברות בנות.  

קראו עוד בכלכליסט

כמו בכל רבעון, דלק הכריזה היום על חלוקת דיבידנד רבעוני לבעלי המניות, כשהפעם הסכום הוא 120 מיליון שקל וחלקו של תשובה בדיבידנד הוא 74 מיליון שקל.

דלק הודיעה היום באופן רשמי על מינויו של עידן וולס למשנה למנכ"ל החברה.  

הרווח מפעילות נמשכות של הקבוצה, כלומר, פעילות הליבה בנטרול פעילויות שנמכרו ורווחי הון, הסתכם בכ-143 מיליון שקל לעומת הפסד של כ-9 מיליון שקל ברבעון המקביל. הגידול ברווח נובע בעיקר מגידול בהכנסות ממכירת גז טבעי ממאגר תמר לצד עלייה ברווחי דלק ישראל המפעילה את תחנות התדלוק "דלק".

עידן וולס, צילום: יח"צ עידן וולס | צילום: יח"צ עידן וולס, צילום: יח"צ

פעילות הגז תרמה 67 מיליון שקל לרווח הנקי הרבעוני של הקבוצה לעומת הפסד של 13 מיליון שקל ברבעון המקביל. פעילות הדלקים תרמה 40 מיליון שקל במהלך הרבעון השני לעומת רווח של מיליון שקל ברבעון המקביל.

פעילות הרכב של הקבוצה, שכוללת אחזקה בחברת דלק רכב ובחברת מובילאיי, תרמה 43 מיליון שקל, פי 2 מהרבעון המקביל. העלייה בתחום הרכב נבעה בעיקר ממימוש מניות מובילאיי ברווח.

הרווח התפעולי של הקבוצה הסתכם בכ-274 מיליון שקל, זינוק חד של 69%.

בקופת הקבוצה נמצאים נכון לסוף הרבעון השני מזומנים ומסגרות אשראי לא מנוצלות בהיקף כולל של כ- 3.4 מיליארד שקל. דלק מעוניינת להשתמש בכסף הזה לצורך רכישת שליטה בחברה בינלאומית בתחום האנרגיה.

מנכ"ל קבוצת דלק אסי ברטפלד, אמר היום "אנו פועלים על מנת לנצל את ההזדמנויות הקיימות כיום בשוק האנרגיה הבינלאומי כדי לבצע השקעה אסטרטגית, סינרגטית לפעילות הקיימת של הקבוצה, וזאת כבר בטווח הזמן הקרוב."  

 יצחק תשובה, בעל השליטה בדקל, צילום: אוראל כהן יצחק תשובה, בעל השליטה בדקל | צילום: אוראל כהן  יצחק תשובה, בעל השליטה בדקל, צילום: אוראל כהן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות