אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
למרות האיומים: שנת הלימודים בתיכונים תיפתח מחר כסדרה צילום: מיקי אלון

למרות האיומים: שנת הלימודים בתיכונים תיפתח מחר כסדרה

ארגון המורים בבתי הספר העל יסודיים איים להשבית מחר את הלימודים בטענה שמשרד החינוך מתמהמה בפתרון בעיות הנוגעות לפנסיה ולשכר של המורים. המשבר נפתר לאחר ששר החינוך הבטיח לרן ארז לפתוח במו"מ על הנושאים שהעלה הארגון

31.08.2015, 19:26 | מיקי פלד

כצפוי ארגון המורים ביטל את איום השביתה שלו מחר בבתי הספר העל יסודיים, לאחר ששר החינוך נפתלי בנט הבטיח לרן ארז, יו"ר הארגון, לפתוח במשא ומתן בנושאים שהעלה הארגון. 

מוקדם יותר איים ארגון המורים להשבית את פתיחת שנת הלימודים בבתי הספר העל יסודיים. זאת בשל הטענה כי משרד החינוך מתמהמה בפתרון בעיות בפנסיה של המורים ויישום הסכם מורי השלח, תגמול מורים בטיולים ועוד.

קראו עוד בכלכליסט

ארכיון
ארכיון צילום: סבסטיאן שיינר

עם זאת, למרות האיום המפורש, בארגון המורים בנו גם את הסולם שיוריד אותם מהעץ ואמרו כי אם תחל עוד היום "הידברות אינטנסיבית" בין הארגון למשרד החינוך הם ישקלו בחיוב את ביטול השביתה - מה שאכן קרה.

מהארגון נמסר מוקדם יותר כי הוא קיבל את ההחלטה לשקול שביתה בכובד ראש: "לשר החינוך כוונות טובות והוא הצהיר בעבר כי הוא מבקש ללמוד את הבעיות אך לצערנו מי שמזין אותו הם אותם פקידים במשרד החינוך אשר יצרו את הבעיות. אנו פועלים מתוך הכרה שאין ברירה ויש לזעזע את המערכת כדי לפעול לטובת עתיד מערכת החינוך. עתיד תלמידנו ומורינו חשוב יותר מכל ולכן אנו נחושים לחתור לפתרון שתוצאתו מערכת חינוך על יסודי טובה יותר, סביבה לימודית מיטבית הן למורים והן לתלמידים". 

במשרד החינוך בחרו שלא להגיב לאיומי ארגון המרים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

5 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

1.
החור השחור של משרד החינוך
תקציב משרד החינוך לשנת 2015 הוא 50 מיליארד ש"ח,כמות התלמידים מגיל 3 עד גיל 18 הוא כ 2 מיליון.(יש מקורות מידע ברשת למי שלא מאמין) אם נחלק את תקציב החינוך למספר הילדים נקבל 2500 ש"ח לחודש. סליחה? חינוך בבית ספר פרטי עולה 1500 ש"ח.אז איפה נעלמו להם עוד 1000 ש"ח לתלמיד?ועוד לא הזכרתי את האיכות ואת שעות הלימודים ואת חוסר הצפיפות בבית ספר פרטי. אני מציעה שנפרק את משרד החינוך ונחלק את תקציב החינוך לילדים,כל ילד יקבל 2500 ש"ח ואנו ההורים נחליט לאיזה בית ספר פרטי נרשום את הילד. הגיע הזמן שהגוף המסואב הזה משרד החינוך יפורק ,עליתם לנו על העצבים ובעיקר על מס ההכנסה.גנבתם לילדים שלנו את האוכל.בושה וכלימה למשרד החינוך.
31.08.15