אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
44 חודשי מאסר למנהל תיקים במגדל שהודה בקבלת שוחד ותרמית בני"ע צילום: שאטרסטוק

נחשף בכלכליסט

44 חודשי מאסר למנהל תיקים במגדל שהודה בקבלת שוחד ותרמית בני"ע

על פי כתב האישום שבו הודה גיא ממן במסגרת הסדר טיעון, הוא קיבל מפעיל השוק יובל פלג מזומנים, מימון לחופשות משפחתיות, כרטיסים למשחקי ספורט בארץ ובעולם וג'יפ. זאת במסגרת חלוקת רווחי פעילות תרמתית בהיקף של כ-11 מיליון שקל

31.08.2015, 12:09 | תומר גנון

גיא ממן, מנהל תיקי מניות לשעבר בקרנות הפנסיה של מגדל, ירצה 44 חודשי מאסר בפועל במסגרת הסדר טיעון שאליו הגיע עם הפרקליטות. כפי שנחשף ב"כלכליסט" ממן הודה במסגרת ההסדר בקבלת שוחד מפעיל שוק ההון גיא פלג, וכן בעבירות של מרמה ותרמית בני"ע.

ההסדר גובש בהליך גישור בפני שופט בית המשפט המחוזי בת"א, גלעד נויטל.

קראו עוד בכלכליסט

בכתב האישום שבו הודה ממן, והוגש ע"י עו"ד מאור ברדיצ'בסקי ממחלקת ני"ע בפרקליטות בפברואר השנה, מיוחסות לו עבירות של קבלת שוחד, קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, תרמית בניירות ערך, הלבנת הון, וכן מרמה והפרת אמונים בתאגיד.

עבירות של קבלת שוחד, קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, תרמית בניירות ערך, הלבנת הון, וכן מרמה והפרת אמונים בתאגיד, צילום: shutterstock עבירות של קבלת שוחד, קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, תרמית בניירות ערך, הלבנת הון, וכן מרמה והפרת אמונים בתאגיד | צילום: shutterstock עבירות של קבלת שוחד, קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, תרמית בניירות ערך, הלבנת הון, וכן מרמה והפרת אמונים בתאגיד, צילום: shutterstock

ממן, כך נטען, פעל בצוותא עם פלג לביצוע מאות עסקאות תרמיתיות בין חשבונות מגדל עליהם היה אחראי, לבין חשבונותיו הפרטיים של פלג. באמצעות ביצוע העסקאות תרמיתיות, שלשלו השניים לכיסם הפרטי רווחים של מעל ל- 10.9 מיליון שקל על חשבון כספי החוסכים בפנסיה של חברת מגדל.

ממן המיוצג על ידי עו"ד עמית בר, הודה כי פעל בניגוד עניינים, ניצל את שליטתו ואת הידע שלו כסוחר מניות במגדל, והסתיר ממגדל את פעילותו התרמיתית ואת זיקתו לחשבונותיו של פלג. פלג, נטען בכתב האישום, העמיד את חשבונותיו לצורך ביצוע הפעילות, העניק את המימון לפעילות, והעביר לממן מחצית מהרווחים, כפי שסיכמו השניים מראש. מכשיר טלפון נייד נרכש במיוחד לצורך מתן ההנחיות לפלג והסתרת הפעילות ממגדל.

לצורך חלוקת הרווחים, כך נטען בכתב האישום, העניק פלג לממן כרטיס אשראי השייך לחשבונו, באמצעותו נהג ממן למשוך עשרות אלפי שקלים בשנה. כמו כן העביר פלג לממן מזומנים, מימן לו חופשות משפחתיות, קנה לו כרטיסים למשחקי ספורט בארץ ובעולם, ואף רכש לו ג'יפ חדש מרווחי הפעילות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות