אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
למכירה: התפריט האחרון שהוצע לנוסעי הטיטניק צילום: איי פי

למכירה: התפריט האחרון שהוצע לנוסעי הטיטניק

במכירה פומבית לציון 30 שנה למציאת שרידי האוניה בקרקעית האוקיינוס השקט, יימכרו פריטים נוספים ששמרו ניצולים

31.08.2015, 13:04 | שירות כלכליסט

התפריט האחרון בחדר האוכל של הטיטניק, שבו מפורטות המניות שהוגשו לארוחת הצהריים ביום שטבעה, יועמד למכירה פומבית שבה הוא צפוי להירכש ב-70-50 אלף דולר.

המכירה תתקיים לציון יום השנה ה-30 למציאת שרידי האוניה בקרקעית האוקיינוס השקט.

התפריט שהיה ברשותו של אחד הניצולים, אברהם לינקולן סלומון, שהצליח לעולת על סירת ההצלה שכונתה "סירת הכסף" - רגע לפני שהטיטניק שקעה למצולות, יימכר על ידי בית המכירות ליון הארט יחד עם עוד שני פריטים מהסירה, שלא היו מוכרים עד כה.

המכתב של הניצולה מייבל פרנקטלי , צילום: איי פי המכתב של הניצולה מייבל פרנקטלי | צילום: איי פי המכתב של הניצולה מייבל פרנקטלי , צילום: איי פי

"סירת הכסף" כונתה כך משום שעל פי השמועות, אחד מהנוסעים שיחד את אנשי הצוות להתרחק מזירת הטביעה כמה שיותר מהר מבלי לנסות להציל נוסעים ששחו במים סביבם.

התפריט, שבו רשומים מנות כמו בקר, כופתאות, שרימס, הרינג, מיני דגים, מנות עוף, מבחר גבינות בריטיות וצרפתיות ועוד, כולל גם חתימה של אחד מהנוסעים שכנראה סעד עם סלומון באותו יום גורלי.

סלומון גם לקח עימו כרטיס לחמאם הטורקי המפואר בספינה. זהו אחד מבין 4 כרטיסים כאלו ששרדו וצפוי לקבל הצעות בטווח של 10,000-7,500 דולר.

הפריט השלישי הוא מכתב ששלחה ניצולה אחרת מ"סירת הכסף", מייבל פרנקטלי לסלומון, ואשר נכתב על נייר רשמי של מלון פלאזה ניו יורק, 6 חודשים לאחר האסון. במכתב היא מתלוננות על האשמות שהופנו כלפיה וכלפי המעסיקה שלה ובעלה, הזוג דאף-גורדון, שניצלו גם כן על כך ששיחדו את צוות סירת ההצלה כדי שלא יימשו ניצולים נוספים מהמים. מכתב זה צפוי להימכר תמורת 12 אלף דולר.

על פי חברת ליון הארט, המוכר הוא צאצא ישיר של אחד מהניצולים בסירת הכסף.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות