אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המשנה ליועמ"ש אישרה את מינוי זאב רוטשטיין למנכ"ל הדסה צילום: סטודיו לם וליץ

המשנה ליועמ"ש אישרה את מינוי זאב רוטשטיין למנכ"ל הדסה

דינה זילבר אישרה את המינוי למרות התובענה המשמעתית שעומדת נגדו בביה"ד המשמעתי של שירות המדינה. עם זאת קבעה שהתובענה המשמעתית תימשך; רוטשטיין שימש עד כה מנכ"ל בית החולים שיבא בתל השומר

31.08.2015, 14:16 | מיקי פלד

המשנה ליועמ"ש לממשלה, דינה זילבר, מאשרת את מינויו של פרופ' זאב רוטשטיין, כיום מנהל בית החולים שיבא, לתפקיד מנהל בית החולים הדסה. זילבר הודיעה היום למנכ"לי משרדי האוצר והבריאות, שי באבד ומשה בר סימן טוב, כי רוטשטיין יוכל להתמנות לתפקיד למרות הקושי המשפטי.

קראו עוד בכלכליסט

ההתערבות של זילבר נדרשה בשל תובענה משמעתית שהוגשה נגד רוטשטיין על ידי נציבות שירות המדינה בטענה כי נתן הסכמה שבשתיקה לעבודה פרטית שביצוע רופאים בשיבא בשעות הבוקר בתוך תחומי בית החולים, בזמן שהם גם מקבלים כסף מהקופה הציבורית. כמו כן, דו"ח של החשבת הכללית במשרד האוצר, מיכל עבאדי-בויאנג'ו, מצא כי בשיבא היו מספר ליקויים ברישום והסדרת המקרקעין, שגם אם לא היו ביוזמתו של רוטשטיין הוא לא פעל כיאות, לטענת הדוח, לתיקונם ואף הערים קשים על כך.

בהנחה ולא יהיו עיכובים בדמות עתירות לבג"ץ נגד המינוי יצטרך דירקטוריון בית החולים הדסה לאשר את המינוי סופית. אישר שכזה לא אמור להיות בעייתי ולו משום שרוטשטיין הוא גם המועמד שהומלץ על ידי סגן שר הבריאות יעקב ליצמן וגם כי ועדת האיתור של דירקטוריון בית החולים היא זו שהמליצה בפני שני המנכ"לים – לבקשת ליצמן – על רוטשטיין כמועמד.

רוטשטיין נחשב לאחד המנהלים המוערכים ביותר במערכת הבריאות, אך גם למנהל שלא חושש להתעמת עם הרגלטורים והממונים עליו. בעבר אמר רוטשטיין ל"כלכליסט" כי מי שלא יהיה המנכ"ל של הדסה יצטרך לדעת לעבוד מול החשבת הכללית באוצר, שכן זו מפקחת באופן הדוק על תכנית ההבראה בה מצוי בית החולים. עתה יהיה מעניין לראות איך יעבדו השניים יחד.

לפני כשבועיים הודיע מנכ"ל משרד הבריאות משה בר סימן טוב למשנה ליועץ המשפטי לממשלה דינה זילבר כי הוא ממליץ על מינויו של רוטשטיין למנכ"ל הקבוע של בית החולים הדסה בירושלים. מנכ"ל משרד האוצר שי באב"ד הודיע לזילבר במקביל שהוא תומך בנימוקים שהציג בר סימן טוב. הודעת המנכ"לים אמורה לסלול את הדרך לאישור סופי של מינוי רוטשטיין לתפקיד אחרי חודשים של מחלוקת.

בית החולים הדסה עין כרם , צילום: מיקי אלון בית החולים הדסה עין כרם | צילום: מיקי אלון בית החולים הדסה עין כרם , צילום: מיקי אלון

זילבר מתייחסת לנקודה זו בדיוק במכתב שלה. היא מבקשת משני המנכ"לים כי יוודאו עם רוטשטיין שהוא באמת מתכוון לשתף פעולה עם הרגולטורים על הדסה במילותיה של זילבר: "נבקש כי תבהירו האם הינכם משוכנעים בדבר מחויבותו של פרופ' רוטשטיין לעמוד בכללי מנהל תקין, לציית להנחיות הגורמים המוסמכים ולשתף פעולה עימם. יודגש כי אישור מינויו של פרופ' רוטשטיין לתפקיד צריך להיעשות מתוך הבנה חד משמעית כי פרופ' רוטשטיין מחויב לפעול בהתאם להוראות מנהל תקין". כמו כן זילבר כותבת כי אין לאשר לרוטשטיין לעזוב את שיבא במסגרת חל"ת, אם כי רוטשטיין עצמו מכחיש שביקש זאת.

זילבר קבעה עוד כי התובענה המשמעתית נגד רוטשטיין תימשך בבית הדין המשמעתי של שירות המדינה. בעבר רמז רוטשטיין בשיחות סגורות כי במקרה כזה הוא עשוי להחליט להישאר בשיבא כדי לנקות את שמו.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות