אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ועדת האיתור ממליצה: למנות את פרופ' עדי שטרן לנשיא בצלאל

ועדת האיתור ממליצה: למנות את פרופ' עדי שטרן לנשיא בצלאל

שטרן, ששימש בחודשים האחרונים כנשיא זמני של המוסד, הוא מעצב גרפי, בוגר המחלקה לעיצוב גרפי בבצלאל. ההמלצה תובא תובא לאישור הוועד המנהל

31.08.2015, 14:32 | רעות ברנע

בתום תשעה חודשים בהם פעלה ועדת האיתור לנשיא בצלאל, נמסרה ההודעה כי הוועדה המליצה בפני הוועד המנהל של בית הספר לבחור בפרופ' עדי שטרן לנשיא בצלאל הבא. 

שטרן, ראש המחלקה לתקשורת חזותית בבית הספר, שימש בחודשים האחרונים נשיא זמני של המוסד, אחרי התפטרותה של הנשיאה הקודמת, ד"ר אווה אילוז, בסוף פברואר האחרון. ההמלצה, כך נמסר, תובא לאישורו של הוועד המנהל בישיבתו הקרובה, וכך אולי תגיע לסופה הסאגה הארוכה בעניין.

הדמיית קמפוס בצלאל החדש בירושלים הדמיית קמפוס בצלאל החדש בירושלים הדמיית קמפוס בצלאל החדש בירושלים

אותה הסאגה החלה כאשר עזבה אילוז את תפקידה בתום שנתיים בלבד, שנתיים בהן עלו לכותרות לא פעם סכסוכים עם צוות העובדים של בית הספר. אילוז מצידה טענה כי עזיבתה באה בשל גורמים תקציביים, אך היו שטענו שהסיבה המרכזית

היא יחסיה הקרירים עם צוות המרצים, או שמא עמדותיה הפוליטיות השמאלניות הקיצוניות שכנראה גררו תלונות מצד גורמים שונים.

הסאגה המשיכה כאשר טרם תחילת פעילותה של הוועדה לאיתור הנשיא, פנה ארגון העובדים של בצלאל לבית המשפט וביקש לעצור את פעילותה בטענה כי ההרכב שלה אינה תואם את תקנון בצלאל. בית המשפט דחה את הבקשה והוועדה, בה חברים בין השאר אנשי סגל מהמוסד לצד מנכ"ל מוזיאון ישראל ג'יימס סניידר, החלה בחיפוש הנשיא החדש.

במהלך החודשים האחרונים ראיינה הוועדה מועמדים שונים. לאחרונה פורסם כי בין המועמדים לתפקיד גם פרופ' עזרי טרזי ופרופ' חנה נוה, אך כעת נראה כי הנשיא הזמני עדי שטרן ימשיך את כהונתו גם כנשיא הקבוע של האקדמיה.

שטרן (49) הוא מעצב גרפי ומעצב גופנים, הוא בוגר בהצטיינות של המחלקה לעיצוב גרפי בבצלאל ומוסמך בהצטיינות מאוניברסיטת רדינג בבריטניה. משנת 1994 הוא בעל סטודיו פרטי לתקשורת חזותית ומ-1997 משמש איש סגל בבצלאל. הוא כותב, מרצה ויועץ בתחום העיצוב וההיסטוריה של האות העברית וזכה ברשימה מכובדת של פרסים בתחום, בארץ ובחו"ל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות