אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מיזם הסיבים קיבל המענק מהמדינה ויוצא במהלך שיווקי ראשון צילום: נמרוד גליקמן

בלעדי לכלכליסט

מיזם הסיבים קיבל המענק מהמדינה ויוצא במהלך שיווקי ראשון

חברת IBC, המקימה את רשת התקשורת הקווית השלישית בישראל, קיבלה היום 75 מיליון שקל נוספים מהמדינה; במקביל היא יוצאת במהלך שיווקי שבמסגרתו יוקמו מתחמים במרכזי סינמה סיטי בארץ שידגימו את היתרונות של אינטרנט סימטרי ומהיר

31.08.2015, 14:49 | אופיר דור

משרד האוצר אישר את העברת החלק השני של מענק המדינה למיזם הסיבים בגובה 75 מיליון שקל. המענק עבר לחברת IBC,המקימה את מיזם הסיבים על גבי תשתיות חברת החשמל, כבר היום (ב'). בכך משלימה המדינה העברת 150 מיליון שקל למיזם כפי שסוכם עם בעלי המניות של המיזם.

קראו עוד בכלכליסט

האוצר השתהה בהעברת הכסף למיזם הסיבים שאמור היה לעבור כבר בסוף יוני. באוצר דאגו מקצב פריסת רשת הסיבים של המיזם שאינו עומד ביעדים המקוריים ובחנו לעומק את הפעולות של IBC והתוכניות קדימה של החברה. בהסכמה שהושגה עם האוצר נקבע כי כל כספי המענק ישמשו להרחבת הפריסה של מיזם הסיבים.

בסופו של דבר לאוצר לא היתה ברירה אלא להעביר את המחצית השנייה של המענק ל-IBC. על פי ההסכם שנחתם עם המיזם, התנאי היחידי שהציבה המדינה לקבלת המענק הוא כי בעלי המניות יזרימו אליו סכום דומה של כסף. לאחר שבעלי המניות הזרימו 75 מיליון שקל נוספים, הם למעשה עמדו בתנאי המרכזי לקבלת החצי השני של המענק.

דני לאובר, מנכ"ל מיזם הסיבים IBC, צילום: יוסי זליגר דני לאובר, מנכ"ל מיזם הסיבים IBC | צילום: יוסי זליגר דני לאובר, מנכ"ל מיזם הסיבים IBC, צילום: יוסי זליגר

חברת IBC, המנוהלת על ידי דני לאובר, מקימה תשתית תקשורת קווית שלישית בישראל שתתחרה בבזק וב-HOT. התשתית בנויה מסיבים אופטיים עד לבניין ולכן מאפשרת העברת נתונים בקצב של 1 גיגה-ביט סימטרי (מהירות העלאה והורדה זהות) – פי כמה מהמהירות המקסימלית ב-HOT ובזק. המיזם הוא שותפות בין חברת החשמל (40%) וקבוצת משקיעים פרטית בראשות חברת ויה אירופה השוודית הכוללת שורה של חברות ישראליות כמו באטם, רפק, יהודה זיסאפל וטמרס טלקום שבבעלות פויו זבלדוביץ.

המיזם הפועל תחת המותג Unlimited כבר החל בפריסת תשתיות בערים רעננה, תל אביב, באר שבע, רמת השרון וטירת הכרמל. הפריסה מתוכננת להמשיך לערים כמו ירושלים, חיפה, אשדוד, אשקלון, הרצליה ופתח תקווה.

במקביל לקבלת המימון, נודע ל"כלכליסט" כי מיזם הסיבים יוצא במהלך שיווקי גדול ראשון בשיתוף עם חברת סינמה סיטי. במסגרת שיתוף הפעולה שנחתם בין הצדדים, יוקמו בכל מתחמי סינמה סיטי אזורי Unlimited ייעודיים בהם יתאפשרו משחקי און ליין, צפייה בסרטים באיכות Full HD ו-K4 וכן יוקמו מתחמים ייעודיים לגיימרים.

בנוסף מתכננת סינמה סיטי לשדר בשידור חי הופעות חיות, הצגות, אירועי ספורט ואופרות מהעולם הישר אל המתחמים. בין השאר יועברו הופעות חיות של U2, האופרה "לה טרוויאטה" והצגות מצליחות מהתיאטראות בולשוי, ברודווי ווסט אנד בלונדון. העברת האירועים בשידור חי ובאיכות גבוהה תעשה על גבי הכבל התת ימי של טמרס טלקום שמיזם הסיבים שוכר ועל גבי תשתית Unlimited.

המטרה של המהלך היא להגביר את המודעות של הקהל לאפשרויות הגלומות בחיבור אינטרנט מהיר וסימטרי כמו שמציעה Unlimited. זהו למעשה המהלך השיווקי הראשון שמובילה IBC לאחר שבחברה העדיפו לשמור על פרופיל נמוך יחסית עד היום כל עוד הפריסה שלהם לא הגיבה להיקף קריטי.

לדברי לאובר, "שיתוף הפעולה בין UNLIMITED לבין סינמה סיטי הוא ציון דרך משמעותי בעידן האינטרנט החדש בישראל. מדובר בשתי חברות בעלות ערכים משותפים של העצמת חוויית הלקוח אל מעבר למה שהוא מסוגל לדמיין והרבה מעבר לאפשרי על גבי תשתיות האינטרנט הקיימות היום בישראל. שיתוף הפעולה שלנו עם סינמה סיטי הוא חלק חשוב מהדגמת השינוי הזה שבו תשתית הסיבים האופטיים של UNLIMITED תשפר את הדרך בא אנו מתקשרים, משחקים, לומדים, קונים ועובדים".

לדברי אבי אדרי, סמנכ"ל הסינמה סיטי, עד היום שודרו הופעות מוקלטות בסינמה סיטי. "כשרצינו לשדר הופעות חיות באיכות 4K היינו צריכים להביא צלחת לוויין לכל מתחם שלנו וזה בעייתי. עכשיו אנחנו יכולים לחבר סיבים מחוות לווינים לכל המתחמים שלנו או לחבר ישירות את המתחמים שלנו דרך הכבל התת ימי לחו"ל", אמר אדרי. "בעבר גבינו 60-80 שקל על כרטיס להופעות מוקלטות ועוד לא החלטנו כמה יעלו ההופעות החיות. זה תלוי במחירים שנשלם על זכויות השידור בסופו של דבר" 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

13 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

12.
רק בישראל מזרימים כ-150 מיליון שח מכספי המדינה/הציבור לחב.מסחרית שמפרה תנאי פריסה
השבוע קיבל המיזם 75 מיליון שקלים מקופת האוצר לטובת המשך הפריסה, וזאת בניגוד גמור לעמדות מקצועיות שהוצגו בפני האוצר ואשר הטילו ספק ביכולת המיזם להחזיר את ההשקעה בו ,חברת החשמל לא קיבלה תשלום עבור העבודות שמבצעים העובדים שלה המשמעות היא שלמעשה החברה מפרה את התנאים שבגינם היא קבלה את הרישיון שלה. חברת החשמל לא קיבלה כסף עבור עבודות הפריסה מאז הוקם המיזם ב-2013. ככל הנראה מדובר בחובות שנאמדים במיליונים רבים של שקלים. רק בישראל מזרימים כ-150 מיליון שח מכספי המדינה/הציבור למיזם משולב של חברה מסחרית וחברת החשמל ומאפשרים לאנלימיטד להפר תנאים ולצאת בשיווק התשתיות לציבור הרחב . כאן זימבבואה .
ששון  |  03.09.15
11.
מיזם מכספי מדינה ומשלמי מיסים חצפארת פיטום עובדי חב.החשמל וחברה מסחרית
על אף שהמיזם מקרטע ואיננו עומד בתנאי הפריסה -על אף שהמיזם קיבל כ-150 מיליון שח עד כה מכספי המדינה ומשלמי המיסים - המיזם מקרטע ונתון תחת" חסדי" הסכמות והתניות חברת החשמל. איפה שחברת החשמל נמצאת שם מתחיל תמיד העושק והקומבינות. גם בחינם לא אתנייד למיזם אנלימיטד- מחרים את עובדי חברת החשמל -נקודה.
שמואל  |  01.09.15
10.
ל-5- חבל שאתה לא מצליח להפסיק לזהם מסכים ולהשמיץ את בזק/הוט בכל פוסט
כמה משלם לך מיכאל גולן להמשיך להשמיץ את כווולם ?? תגלה לנו. ללא תשתיות בזק/הוט כאן תוכל לגלוש רק לאסלה ובחינם. אגב בבזק ישמחו לנתק מנוי כמוך... בשמחה ומיד. ואחר כך אנא תזדיין בסבלנות עד שאנלימיטד יגיעו לפריסה באיזור שלך מקסימום הנכדים שלך יהנו מהתשתית ..תתנחם. אההה..תימסור ד"ש לערס מיכאל גולן.. שבקרוב ייעלם מכאן לעד...עלאאק טריפל גולן בוקס ..חחחח
עזריאלה  |  01.09.15
9.
ל-1 - למה שלא תשקיע בתשתיות ותתחרה בבזק/הוט הדואופול ??
מיזם הסיבים זה מיזם העושק של כספי המדינה/הצעיבור במיליוני שח לחברה מסחרית ועובדי חברת החשמל !! בזק/הוט לא קיבלו מעולם עזרת מימון המדינה !! בזק נרכשה מהמדינה - הוט פרסה כמיזם פרטי כאן תשתיות !! בבית ממוצע אין כל צורך חיבור אינטרנט מהיר וסימטרי כמו שמציעה Unlimited והיום בזק/הוט מספקים מהירות מספקת על תשתיות מוכחות ואמינות ואלפימנויי בזק/הוט ממש לא פראיירים. בית ממוצע זה לא משרד של NASA בצורך של חיבור אינטרנט מהיר וסימטרי כמו שמציעה Unlimited אפלטוד סימטרי ...זה אשכרה עושק סימטרי שלאזרחי ישראל לתשתיות במחיר עושק ובמיזם מקרטע שפרחיסתו תסתיים בשנת 2030 כאן אם בכלל.. ללא תשתיות בזק/הוט כאן אין לישראל תקשורת אינטרנט - למה שלא תשקיע בתשתיות מייארדים ותצא להתחרות ?? בישראל מברכים בעלי מיזמים להשקיע . ולסיום...הפסק לזלזל באנטליגנציה שלנו כאן - בזק/הוט עם תשתיות מתקדמת ומשקיעות בשדרוג התשתיות מיליארדים וכבר היום ניתן לקבל מהירות 500 מגה בהוט ..ואת שפני הטכנולוגיה החדישה בזק ו/הוט ישלפו ברגע שהתחרות תתעצם...)) אגב כל מי שנירשם לאנלימיטד ברח אחרי שבוע . במדינה קטנה כמו שלנו מפטמים את עובדי חברת החשמל על גב עושק הציבור במסווה של תשתיות חדישות...וללא תשתיות בזק/הוט בחלק נרחב של המדינה אנלימיטד לא תוכללהגיע ולפרוס מאחר ואלו שטחים ללא צנרת חשמל גלויה .
משה , חיפה  |  01.09.15
לכל התגובות