אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מכיל לבזן: אבנר מימון מונה למנכ"ל במקומו של אריק יערי צילום: עומר מסינגר

מכיל לבזן: אבנר מימון מונה למנכ"ל במקומו של אריק יערי

מימון מילא בעבר שורה של תפקידים ניהוליים בכירים בכיל דשנים. מימון אמנם עובר חברה, אך הוא נשאר תחת אותם בעלים - החברה לישראל

01.09.2015, 09:56 | אורן פרוינד

דירקטוריון בזן החליט אמש על מינויו של אבנר מימון, מנכ"ל כיל ישראל לשעבר, למנכ"ל הקבוצה. מימון יחליף את המנכ"ל הנוכחי אריק יערי ב-16 בספטמבר, לאחר שהאחרון סיים כהונה של שנתיים בקבוצה.

קראו עוד בכלכליסט

מימון אמנם עובר חברה, אולם הוא נשאר תחת אותם בעלים - החברה לישראל - שמחזיקה ב-37% מהמניות של בזן (30% מחזיקה פטרוכימיים של דיויד פדרמן). בעברו מילא מימון שורה של תפקידים ניהוליים בכירים בכיל דשנים (חברה בת של החברה לישראל). בין היתר שימש מימון כסמנכ"ל הכספים והכלכלה, משנה למנכ"ל ומנהל תפעול ראשי בכי"ל דשנים. מימון הינו רואה חשבון מוסמך, בוגר כלכלה וחשבונאות ובעל תואר שני בהנדסת תעשיה וניהול עם התמחות בניהול תעשייתי.

יערי יהיה למנכ"ל השלישי הפורש מבזן בתוך ארבע שנים, לאחר עזיבתם של ישר בן מרדכי במרץ 2011 ופנחס בוכריס בפברואר 2013. הוא משאיר למימון חברה רווחית שיצאה לא מזמן ממשבר מתמשך. עד סוף שנת 2014 סבלה בזן ממשבר נזילות בעקבות השקעות רבות שהופנו לשיפור מתקניה. לכך התווספו הפסדים מתמשכים נוכח ירידה במרווחי הזיקוק, שהם הפער בין חומרי הגלם שהיא רוכשת לבין התזקיקים שהיא מייצרת.

יערי הצליח לייצב את באמצעות תוכנית ייעול. זו תרמה 100 מיליון דולר לרווח השנתי של בזן ב־2014 וכללה שיפור של תהליכי הייצור והפחתה של ההוצאות הקבועות. ואולם, עיקר השיפור ברווחיות של בזן מיוחס לירידה במחיר הנפט בעולם. מרווחי הזיקוק שלה זינקו מ־4.2 דולר לחבית ברבעון השני של 2013 ל־10 דולר לחבית ברבעון השני של 2015.

אריק יערי, מנכ"ל בזן היוצא, צילום: עמית שעל אריק יערי, מנכ"ל בזן היוצא | צילום: עמית שעל אריק יערי, מנכ"ל בזן היוצא, צילום: עמית שעל

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות