אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
החלטתם להבריז מהעבודה? אלה התירוצים  הטובים ביותר צילום: אימג'בנק/thinkstock

החלטתם להבריז מהעבודה? אלה התירוצים הטובים ביותר

סקר בבריטניה מצא שרק אחד מכל חמישה בוסים חושבים שמיגרנה היא סיבה מספקת להיעדר מהעבודה, 37% מהם לא מחשיבים כאבי גב כמספקים. מהו התירוץ האולטימטיבי?

01.09.2015, 23:10 | שירות כלכליסט
סקר חדש בבריטניה מצא שרק אחד מכל חמישה בוסים מאמינים שמיגרנה היא סיבה רצינית מספיק להצדיק יום מחלה. הסקר, שערכה חברת הביטוח AXA PPP בקרב אלף בעלי עסקים, מנכ"לים ומנהלים, בדק את הגישה שלהם כלפי ימי מחלה. מתברר כי העובדים צריכים להתחיל לפתח יצירתיות, שכן 37% מהנשאלים לא מחשיבים כאבי גב, ניתוחים להחלפת ירך או קטרקט כתירוצים מספיקים כדי להצדיק לקיחת חופש מהעבודה.

מנגד, התירוץ הטוב ביותר הוא שפעת. 41% מהבוסים מסכימים להעניק יום מחלה לעובדים החולים בשפעת.

קראו עוד בכלכליסט

"המעסיקים חייבים לצאת נגד הגישה צרת האופקים הזו, הן לטובתם והן לטובת העובדים", הגיב גלן פרקינסון מחטיבת הבריאות ב-AXA PPP. "במקרים רבים הרבה יותר יעיל מבחינת העובד לקחת יום חופש כדי להתאושש ממחלה מאשר לבוא לעבודה. מלבד הירידה בתפוקה כתוצאה מצינון או שפעת ישנו גם הסיכון שידביקו עובדים אחרים". לדבריו, הפגנת סימפתיה וגמישות כשעובד אינו מרגיש טוב היא מהותית לשמירה על כוח עבודה בריא ומחוייב שטווח הארוך יוצר עסק בריא יותר".

"הפגנת סימפתיה וגמישות כשעובד אינו מרגיש טוב היא מהותית לשמירה על כוח עבודה בריא ומחוייב", צילום: אימג "הפגנת סימפתיה וגמישות כשעובד אינו מרגיש טוב היא מהותית לשמירה על כוח עבודה בריא ומחוייב" | צילום: אימג'בנק/thinkstock "הפגנת סימפתיה וגמישות כשעובד אינו מרגיש טוב היא מהותית לשמירה על כוח עבודה בריא ומחוייב", צילום: אימג

סקר מקביל בחברת הביטוח הבריטית בקרב 1,000 עובדים שאינם מנהלים מצא ש-7% מהם מעדיפים להמציא שקר אם עליהם להפסיד יום עבודה בשל כאב פיסי כמו כאב גב או פציעה בתאונה. עם זאת, הסבירות שישקרו מזנקת אם הסיבה להיעדרות קשורה לנושאים נפשיים יותר כמו לחץ, חרדה או דיכאון. 40% מהעובדים טענו כי במקרה כזה יעדיפו לא לומר את האמת. כמו כן, 22% מהעובדים יעדיפו לשקר גם במקרים של צינון ו-12% ישקרו אם הם סובלים ממיגרנה. הסיבות העיקריות לבחירה בשקרים היא רצון לשמור את הבעיות הבריאותיות פרטיות וחשש שישפטו אותם. חשש שמתברר כמוצדק לפי תוצאות הסקר הראשון.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות4 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

4.
מה שמעסיקים לא מבינים: התחשבות בעובד תגרום לו לבוא לעבודה
כשעובד מרגיש טיפה לא טוב ( לא מדברת על שפעת וכאלה) אבל הבוס שלו מתחשב בו ולא עושה לו סרטים, רוב הסיכויים שהוא יבוא בעצמו ולא יקח ימי מחלה. מקום עבודה שמוצץ את הדם לעובדים שלו יקבל המון המון ימי מחלה וחוסר אכפתיות מצד העובדים שלו
אפרת , ת"א  |  02.09.15
2.
היעדרות מהעבודה בשל מיגרנה וכדומה
תספרו לי איך מגיעים לעבודה עם התקף מיגרנה. עשור שלם הגעתי לעבודה עם התקף מיגרנה לא מהעולם הזה. ייסורי תופת, מיגרנה כואבת שלא ניתן לתאר, מחלישה, הראש מתפוצץ, אתה גמור/מת. כך הגעתי לעבודה והבוס התעלם לחלוטין ממני והוא היה רואה שאני חצי מתה וסובלת. אם לא די בכך, הרי שהייתי מול מחשב 12, 14 שעות ביום "יחד עם המיגרנה" וכמובן שלא היה אכפת לו, העיקר לסיים את כל המשימות. חוסר האכפתיות והזלזול קיים רק במדינת ישראל. קשה להאמין שישנה עוד מדינה שכך מתייחסת לעובד שלו. אני עברתי שואה במשך שנתיים במקום העבודה. הלוואי ויכולתי למחוק מזיכרוני את העבר של המקום הארור ההוא. אין סליחה לעולמי עד לבוס שהשאיר אותי לעבוד עם התקף כה קשה והתעלם ממני.
סילביה  |  01.09.15
1.
בשניה שאני מרגיש טיפטיפונת לא תקין אני לא מגיע לעבודה!
אפילו הדיגדוג הקל ביותר בגרון ואני נשאר בבית. ומה התוצאה? מסתבר שאני לוקח הכי פחות מכולם ימי מחלה. אנשים אחרים מעמיסים על עצמם ומגיעים חולים ובסוף מצבם מחמיר והם יוצאים לשבוע מחלה. וגם מדביקים אחרים. אני כמו חדש אחרי יום יומיים גג.
סנופקין , שומרון  |  01.09.15