אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מבחן הבטיחות של יורו אנקאפ: פולקסווגן, רנו, וולבו ואאודי מצטיינות. מאזדה ומיצובישי פחות צילום: EURONCAP

מבחן הבטיחות של יורו אנקאפ: פולקסווגן, רנו, וולבו ואאודי מצטיינות. מאזדה ומיצובישי פחות

במבחני הריסוק זכו רכבי השטח וולבו XC90 ואאודי Q7 לציון גבוה של חמישה כוכבים מתוך חמישה. גם טויוטה אוונסיס המחודשת, המשווקת כבר בארץ זכתה לציון המלא של חמישה כוכבים מתוך חמישה

02.09.2015, 12:09 | תומר הדר

ארגון הבטיחות האירופי EURONCAP מפרסם היום את תוצאותיהם של לא פחות מתשעה מבחני ריסוק שנערכו לאחרונה לדגמים שונים - המיועדים ברובם לשיווק עתידי בישראל - או שכבר משווקים בישראל כיום. בין היתר נבחנו במבחני הריסוק המחמירים מיצובישי טריידטון ששיווקו בישראל החל לאחרונה, מאזדה CX3, הג'יפון של מאזדה שצפוי להגיע ארצה בעתיד, רכב הכביש שטח וולבו XC90 שהושק בישראל לאחרונה וגם מתחרהו הגרמני, אאודי Q7 המשווק בישראל זה מספר שבועות.

מבחן ריסוק לאאודי, צילום: EURONCAP מבחן ריסוק לאאודי | צילום: EURONCAP מבחן ריסוק לאאודי, צילום: EURONCAP

רוב הרכבים שנבחנו במבחני הריסוק של EURONCAP קיבלו ציונים גבוהים. כך לדוגמה, וולבו XC90 ואאודי Q7, רכבי השטח היוקרתיים זכו שניהם לציון גבוה של חמישה כוכבים מתוך חמישה. גם טויוטה אוונסיס המחודשת, המשווקת כבר בארץ זכתה לציון המלא של חמישה כוכבים מתוך חמישה, כמו גם מספר מיניוואנים: פורד גלאקסי, פורד S MAX וגם המיניוואן פולקסווגן טוראן. את רשימת מקבלי הציון המרבי סוגר רכב הכביש שטח רנו קאדג'אר, שישווק בארץ גם הוא בעתיד- עם חמישה כוכבים מתוך חמישה.

עם זאת, רשימת הדגמים שנבחנו כוללת גם שני דגמים שקיבלו ציון חלקי של ארבעה כוכבים מתוך חמישה: ה-CX3, רכב הכביש שטח הקטן של מאזדה והטנדר מיצובישי טרייטון. לפי ממצאי EURONCAP - ה-CX3 עמד היטב במבחן הריסוק -  ותא הנוסעים שלו נותר שלם, אך לבובת הריסוק שישבה מאחור נגרמו נזקים באזור החזה. בטנדר של מיצובישי תועד "עיוות ניכר של המרכב", שכלל קרע של הרצפה - ועיוות של רצפת תא הנוסעים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות