אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
התפקיד החדש של שי פירון: במערכת החינוך בשדרות צילום: צביקה טישלר

התפקיד החדש של שי פירון: במערכת החינוך בשדרות

שר החינוך לשעבר נפרד מחברי סיעת יש עתיד ואמר: "אני מכיר בחשיבותה של הכנסת - אך ביתי במערכת החינוך"; שכר דירה בעיר

02.09.2015, 12:13 | אורי תובל
ח"כ שי פירון שהודיע היום (ד') באופן רשמי על פרישתו מהכנסת, יהיה ממנהלי מחלקת תרבות וחינוך בשדרות בהתנדבות ובנוסף יעסוק בפיתוח מורים. כך סיפר בישיבת הפרידה שערכה עבורו סיעת יש עתיד. הוא אף שכר דירה בעיר. פירון ויו"ר הסיעה יאיר לפיד סירבו לענות לשאלות על המשמעות הפוליטית של הפרישה. "לפיד הוא מנהיג לאומי", אמר פירון, "אך ביתי במערכת החינוך, עם הלוח, הגיר, התלמידים הצורות והגננות".

קראו עוד בכלכליסט

"אנחנו נפרדים היום משי פירון שפורש מהכנסת ומקבלים את אלעזר שטרן". אמר לפיד. "אך זה לא נכון שאנחנו נפרדים ברמה המפלגתית והאישית. שי נשאר חבר קרוב. הוא אהוב לבי. הקמנו את יש עתיד יחד והרעיון של תנועה למען אחדות ישראל ממשיכה לפעום בלבי ובלבו. הוא חוזר לפעילות חינוכית ויישאר המנטור של כולנו".

פירון אמר: "בעוד כמה דקות אניח את מכתב ההתפטרות על שולחן יו"ר הכנסת. זה לא צעד קל. חברות בכנסת היא ביטוי לעם השב לארצו. אני משוכנע שסבי וסבתי שהיו ניצולי שואה לא חלמו שהנכד שלהם יהיה חבר כנסת או שר. להיות חבר כנסת הוא מימוש החזון הציוני, בבית הקדוש הזה. אבל בכל זאת אני חוזר לשדה הקרוב ללבי".

אלעזר שטרן, צילום:  בשמת איבי אלעזר שטרן | צילום: בשמת איבי אלעזר שטרן, צילום:  בשמת איבי

לדברי פירון, "באתי לשנות את השיח - לקדם למידה משמעותית אחרי שישראל שיעבדה את עצמה למדידות ומבחנים. הרכבת הזאת יצאה מהתחנה ואי אפשר לעצור אותה. זה שינוי קונספציה. מי שמודד רפורמה אחרי שנתיים עושה עבודה לא רצינית. באתי לפוליטיקה כדי להיות שר החינוך. אני מכיר בחשיבות הכנסת אך ביתי במערכת החינוך. בחלק מהימים אתגורר בשדרות, שכרנו שם בית וכמו כן אעסוק בפיתוח מורים בישראל".

שטרן: "האיום הוא בזהות הפנימית"

מי שיחליף את פירון בכנסת הוא ח"כ אלעזר שטרן. בכנסת שעברה היה שטרן ח"כ מטעם התנועה. בחודשים מחוץ לכנסת היה מעורב בחברת טללים שעוסקת בתיירות חינוכית, בחברת 022 שעוסקת בתקשורת חינוכית למוסדות גדולים ובפרויקטים של אלטרנטיבה לרבנות.  "אני חוזר לכנסת ברגשות מעורבים", אמר שטרן, "אני שמח לבוא ליש עתיד. כשהיו לי חלומות על פוליטיקה, יש עתיד היא החלום - שביל הזהב היא לא פשרה אלא דרך. אני בא לפוליטיקה כדי לעסוק בחיבור בין יהדות לדמוקרטיה. הממשלה הנוכחית רמסה את הכנסת. לא הייתי רוצה להיות חבר קואליציה או יו"ר כנסת כשההסכמים הקואליציוניים רומסים ומוכרעים באישון לילה". עוד אמר, "מי שעוסק רק באיום האיראני לא מבין שהאיום הוא בזהות הפנימית".
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות