אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פרצתם את האייפון שלכם? נוזקה חדשה מנסה לחטוף אותו

פרצתם את האייפון שלכם? נוזקה חדשה מנסה לחטוף אותו

מומחי אבטחה מזהירים מפני התוכנה הזדונית KeyRaider, שתוקפת אייפונים פרוצים וגונבת את הגישה לחשבון אפל ID מהמשתמש. היא פגעה כבר ב-225 אלף אייפונים ובמקרים מסויימים העבירו מפעיליה תשלום כופר כדי שינטרלו אותה

02.09.2015, 18:12 | רפאל קאהאן

חברת הסייבר פאלו אלטו נטוורקס הודיעה שלשום (ב') על חשיפת נוזקה חדשה המכונה KeyRaider ומיועדת לתקיפת אייפונים ואייפדים. הנוזקה נמצאה בכ-225 אלף מכשירים, כשחצי מהם מסין והיתר ממדינות כמו בריטניה, צרפת, יפן, ארה"ב ואפילו ישראל. הייחוד שלה היא שהיא מסוגלת לגנוב את פרטי ההתחברות של המשתמש או להפוך לנוזקת כופר שנועלת את המכשיר.

קראו עוד בכלכליסט

הנוזקה תוקפת אך ורק מכשירים פרוצים, וההדבקה מתבצעת לאחר שהמשתמש מנסה לגשת לחנות אפליקציות סינית - כך שמשתמשים שמכשיריהם לא פרוצים יכולים להמשיך לישון בשקט.

מכשירי אייפון לדורותיהם מכשירי אייפון לדורותיהם מכשירי אייפון לדורותיהם

גניבת המידע האישי מחשבון המשתמש משמשת לדברי החוקרים לפריצה של אפליקציות עבור בעלי מכשירים פרוצים בעיקר בסין. עם זאת עניין הכופר מדאיג יותר מכיוון שאין כמעט דרך לדעת אם תשלום של סכום ככופר אכן יחזיר את השליטה לבעליו.

נוזקות שתוקפות מכשירי אייפון פרצים כבר התגלו בשנים האחרונות, אך במקרה של KeyRaider זו אחת המוצלחות שנצפו. העצה העיקרית של אנשי פאלו אלטו לבעלי אייפון היא לא לפרוץ את המכשיר, ובמקרה שהוא אכן פרוץ - יש להימנע מלהוריד קבצים מחנויות אפליקציות חשודות דרך סידיה. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות