אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בקרוב: אין צורך בתעודת ביטוח חובה מודפסת צילום: אוראל כהן

בקרוב: אין צורך בתעודת ביטוח חובה מודפסת

שר האוצר משה כחלון והממונה על אגף שוק ההון דורית סלינגר פרסמו היום תזכיר חוק המאפשר רכישת ביטוח חובה דיגיטלי לרכב. החוק החדש ייתר את הצורך בתעודת ביטוח מודפסת

02.09.2015, 13:24 | תומר הדר

שר האוצר משה כחלון והממונה על אגף שוק ההון דורית סלינגר פרסמו היום תזכיר חוק המאפשר רכישת ביטוח חובה דיגיטלי לרכב. החוק החדש ייתר את הצורך בתעודת ביטוח מודפסת. כיום, לפי נתוני האוצר, מודפסות ונשלחות בדואר מעל 3 מיליון תעודות ביטוח חובה מדי שנה. התעודות הלו, הנישאות בכל כלי רכב בישראל מאשרות את קיומו של ביטוח חובה לרכב. כאשר הביטוח משתנה - יש להשיב את התעודה לחברת הביטוח ולשלוח תעודה חדשה. כעת לא יהיה עוד צורך בתעודות.

מוותרים על תעודת ביטוח מודפסת, צילום: צביקה טישלר מוותרים על תעודת ביטוח מודפסת | צילום: צביקה טישלר מוותרים על תעודת ביטוח מודפסת, צילום: צביקה טישלר

כפי שפורסם השבוע ב"כלכליסט", בשבוע הבא יתקיים דיון בכנסת בנושא ביטוחי החובה של רכבים - שבמסגרתו תועלה אפשרות לתמחר את ביטוחי החובה בין היתר גם לפי פרמטרים חדשים - כמות הקילומטרים שנהג נוסע בשנה - והימצאה של "קופסה ירוקה" - מתקן מעקב המתעד את אופי הנהיגה ברכב.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

6 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

6.
ביטוח חובה לרכבים יהיה מגולם במחיר הדלק.
הצעה טובה יותר היא: שמחיר הביטוח יהיה מגולם במחיר הדלק ע"י הוספתו למחיר הדלק, התוצאה היא יש דלק = יש ביטוח, וכך נרוויח עוד כמה דברים כמו: אם נסעת הרבה זאת אומרת שצרכת הרבה דלק ולכן שלמת גם יותר ביטוח. אין היגיון שמי שנוסע מעט ישלם כמו מי שנוסע הרבה, או משאית שצורכת הרבה דלק וגם מסכנת יותר לעומת רכב קטן. אין תור לשלם, אין נירות, אין בזבוז זמן על ברוקרטיה מיותרת. ככה יהיה ביטוח פופורציונאלי ונטול בירוקרטיה.
רוני א.  |  25.03.17
5.
איך לא חשבנו על זה
וואללה!! מה נעשה כשיש תאונה? איך נחליף פרטים? איך נזהה אם לרכב יש בכלל ביטוח? איך שוטר שעוצר רכב, ידע שיש לו ביטוח? מי יפצה נהג או הולך געל על ידי רכב שאין לו ביטוח? אני מבין שלחברות הביטוח זה חיסכון של 3 מיליון מישלוחי מכתבים עם הפוליסות, שיכול להסתכם ב-30 מיליון ₪ וצפונה. זה ברור. אבל איך כחלון נותן לזה יד? מה את החיסכון יקבלו בהוזלת הפוליסות?
אליהו הנביא  |  05.09.15
לכל התגובות