אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הכנסת אישרה: יעקב ליצמן שר הבריאות צילום: אוהד צויגנברג

הכנסת אישרה: יעקב ליצמן שר הבריאות

שרי הממשלה פרצו במחיאות כפיים ובצעקות "היסטוריה" לאחר שליצמן הושבע לשר והקריא את הצהרת האמונים לפיו הוא "נשבע למדינת ישראל ולחוקיה"

02.09.2015, 14:14 | אורי תובל
שרי הממשלה פרצו במחיאות כפיים ובצעקות "היסטוריה" לאחר שיעקב ליצמן הושבע כשר והקריא את הצהרת האמונים לפיו הוא "נשבע למדינת ישראל ולחוקיה". ברוב של 83 ח"כים מול עשרה מתנגדים ממרצ ומהמפלגות הערביות אישרה הכנסת את מינויו של יעקב ליצמן לשר נוסף בממשלה, שר הבריאות.

ליצמן הושבע לשר לאחר שבג"ץ קיבל את עתירת יש עתיד כי אינו יכול להיות סגן שר במעמד שר. בשבוע שעבר אישרה מועצת גדולי התורה כי לראשונה מאז הממשלה הראשונה שיהדות התורה תמנה שר בממשלה למרות הימנעותה ההיסטורית.

יעקב ליצמן , צילום: נמרוד גליקמן יעקב ליצמן | צילום: נמרוד גליקמן יעקב ליצמן , צילום: נמרוד גליקמן

הכנסת גם אישרה את מינויו של השר אופיר אקוניס לשר המדע הטכנולוגיה והחלל במקומו של השר דני דנון שמונה לשגריר באו"ם. 55 ח"כים אישרו את הודעת הממשלה לעומת 35 שהתנגדו.

מוקדם יותר ח"כ שרן השכל הושבעה כחברת כנסת מטעם הליכוד במקומו של דנון. השכל, בת 31 אמרה כי שובצה במקום ה-31 בפריימריז לרשימת הליכוד לכנסת, ונכנסה לכנסת בעקבות מינויו של ח"כ דני דנון לשגריר ישראל באו"ם.

ח"כ השכל אמרה לאחר הצהרת האמונים: "החודשים האחרונים העלו שוב את הקרעים בחברה הישראלית והמאבק על דמותה של המדינה הפך אלים ומתלהם. בימים כאלה הציבור נושא עינויו אל נבחריו כאן בבית הזה. זו היא אחריות גדולה המונחת על כתפיי החל מהיום. הרוב המכריע של אזרחי ישראל שואף לאחדות, עלינו לחזק את הכוחות האלה. זו השליחות שאני נושאת איתי כנציגת הדור אליו אני שייכת. אני פונה לחברי הכנסת הוותיקים ומבקשת שיעזרו לנו הדור הצעיר לאחות את הקרעים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

2 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

2.
חבל !!!! האמת, חבל מאוד !! אכזבה אמיתית !!
למה אני כ"כ מאוכזב? ובכן, מכיון שאני שוב מגלה את פניה המכוערות של התקשורת. אין ספק שמינויו של ליצמן לשר הבריאות, עושה טוב למדינה, לאזרח הקטן ולרפואה. כולם מודים בזה, החל מבכירי מערכת הבריאות וכלה במערכת הפולוטית. אפי' אויביו האידיאולוגיים הגדולים ביותר מעריכים את פועלו ולא מתביישים לומר את זה. ישנו קונצנזוס ברור כי מדובר בפוליטיקאי מזן אחר. איש עשייה ואמת. היום ליצמן נהיה שר, מהלך בהחלט משמעותי עבורו, עבור הממשלה ועבור המדינה. והנה, אני ניגש לקרוא על כך באתר מכובד זה, והסקופ האדיר שאני רואה זה "המחיאות כפיים" וצעקות "היסטוריה" שליצמן נשבע אמונים למדינה. בדרך אגב צויין, כמובן, ש... אהה , כן, הוא נהיה גם שר. מעבר לזה שום ידיעה או חדשה עיניינית, מילה טובה או פירגון. רק רדידות ותינוקיות. ברוח הימים האלה, בהחלט ראוי להגיב על הכתבה הזו ולומר: שלום כיתה א'......
Erik , Tel aviv  |  02.09.15