אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חשבתם שבחיים לא תגיעו לירח? עכשיו יש לכם הזדמנות צילום: elysiumspace

חשבתם שבחיים לא תגיעו לירח? עכשיו יש לכם הזדמנות

חברה אמריקאית מציעה לשגר לירח אפר של נפטרים; כמה זה יעלה, מתי ישוגר המשלוח הראשון - ומה היעד הבא?

02.09.2015, 21:48 | שירות כלכליסט

אנשים רבים חולמים לטוס לירח - כעת הם יכולים להתנחם בכך שיוכלו להגיע אליו, אחרי מותם.

חברת הקבורה אלסיום ספייס (Elysium Space) מציעה "טקס זיכרון ירחי", שיכלול שיגור האפר של המנוח - לירח.

החברה מסן פרנסיסקו נוסדה ב-2013 והשיקה את השירות בחודש שעבר, לאחר שחתמה על חוזה עם חברת לוגיסטיקת החלל אסטרובוטיק טכנולוג'י. משלוחי האפר הראשונים יישלחו בשיגור הראשון לחלל שתבצע אסטרובוטיק, הצפוי במחצית השנייה של 2017.

אלסיום תגבה מחיר של 11,950  דולר - ותעניק ל-50 הנרשמים הראשונים הנחה של 200 דולר. לשם השוואה, לפי נתונים של איגוד מנהלי הלוויות בארה"ב, העלות הממוצעת של הלוויה עומדת על 7,000 דולר.

הקופסה לאפר שתשוגר לחלל, צילום: elysiumspace הקופסה לאפר שתשוגר לחלל | צילום: elysiumspace הקופסה לאפר שתשוגר לחלל, צילום: elysiumspace

בני המשפחה של המנוח יקבלו בדואר ערכה מיוחדת שתכלול קופסת מתכת חרוטה, אליה יכניסו כמות קטנה של אפר. הקופסה תישלח חזרה לאלסיום, שתעביר אותה לחללית.

השאיפות של אלסיום אינן מסתכמות רק בירח, ובחברה מתכננים להציע קבורה גם במרחבי גלקסיית שביל החלב; תאריך השיגור המדויק והמחיר לשירות זה עדיין לא נקבעו.

בינתיים החברה רושמת הזמנות עבור קבורת "כוכב נופל" - קפסולות האפר שיישלחו יקיפו את כדור הארץ במשך כמה חודשים; לאחר מכן ייפלו חזרה לכדור הארץ ויישרפו באטמוספירה.

השירות שעולה 1,990 דולר הושק ב-2013, ובסתיו ישוגרו לחלל 100 קפסולות האפר הראשונות.

"אנשים שמדברים על חלל חושבים על טכנולוגיה, אך לחלל יש ערכים אינהרנטיים נוספים, כמו היופי של שמי הלילה, שיכול לשמש ליצירת הלוויה פואטית", אומר תומאס סיוויט, מייסד אלסיום ומהנדס לשעבר בנאס"א. "הרעיון שהמין האנושי יוכל להרים את ראשו לעבר הירח ולשוחח בצורה פואטית עם אבות אבותיו, הוא ככל הנראה עתיק כמו התרבות האנושית עצמה".

אולם נראה שסיוויט אינו היחיד שחשב על הרעיון. חברה בשם סלסטיס (Celestis) מיוסטון מפרסמת שירות מתחרה, שיעלה 12,500 דולר, כשהתכנון הוא להתחיל בשיגור האפר לקראת סוף 2018.

חללית אלסיום ספייס , צילום: elysiumspace חללית אלסיום ספייס | צילום: elysiumspace חללית אלסיום ספייס , צילום: elysiumspace

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות