אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנכ"ל סודהסטרים: תנועת החרם אנטישמית, ההשפעה שלה שולית בלבד צילום: בלומברג

מנכ"ל סודהסטרים: תנועת החרם אנטישמית, ההשפעה שלה שולית בלבד

דניאל בירנבאום הזהיר כי העברת המפעלים לנגב תפגע בעובדים הפלסטינים המועסקים בהם. עם זאת הוא הכחיש כי המעבר הוא בשל לחצי תנועת החרם BDS

03.09.2015, 11:26 | שירות כלכליסט

מנכ"ל סודהסטרים דניאל בירנבאום האשים את מבקריה של החברה באנטישמיות ובפגיעה באינטרסים של העובדים הפלסטינים שעליהם הם מתיימרים להגן. זאת לקראת סגירת את שערי המפעל במישור אדומים והעברתו לנגב בעוד שבועיים. כך לפי עיתון ה"גארדיאן".

סודהסטרים, המוכרת מכונות ביתיים להכנת משקאות מוגזים, עומדת זמן רב בלב מחאות בין לאומיות. בשנה שעברה הודיעה החברה כי תסגור את המפעל בגדה המערבית ותלתה את הגורם בשיקולים כלכליים. אולם ארגון החרם, ביטול ההשקעות והסנקציות הבין לאומי (BDS) טוען כי ההחלטה נבעה מהלחצים של הארגון והקהילה הבין לאומית.

דניאל בירנבאום אמר כי תנועת החרם השפיעה באופן "שולי" בלבד על פעילות החברה. הוא האשים את ארגון BDS בהפצת שקרים ואמר שהעובדים הפלסטינים קיבלו שכר והטבות טובות מכל מה שהם יכולים למצוא בגדה המערבית. "זוהי תעמולה, זוהי פוליטיקה, זוהי שנאה, זהו אנטישמיות. זה הכול דברים רעים שמהם אנו לא רוצים להיות חלק", אמר.

קראו עוד בכלכליסט

מפעל סודהסטרים במישור אדומים, צילום: אלכס קולומויסקי מפעל סודהסטרים במישור אדומים | צילום: אלכס קולומויסקי מפעל סודהסטרים במישור אדומים, צילום: אלכס קולומויסקי

מפעל סודהסטרים ממוקם במישור אדומים, אותו מכנה ה"גארדיאן" בלתי חוקי. סודהסטרים אומרת כי העסיקה כ-600 עובדים פלסטינים וביקשה להעבירם למפעל החדש. אולם בירנבאום אומר כי הרשויות בישראל העניקו אישורי עבודה ל-130 עובדים בלבד, בשל שיקולים ביטחוניים. נראה כי רבים מעובדי המפעל הפלסטיניים עומדים לאבד את עבודתם.

עלי ג'פאר, מנהל משמרת העובד מזה שנתיים בסודהסטרים, המתגורר בכפר בשטחים אמר: "כל אלו שרוצים לסגור את המפעל טועים. הם לא לוקחים בחשבון את המשפחות".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

13 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

13.
אנשי ה-BDS יודעים בדיוק מה הם עושים
כידוע תנועת ה-BDS שמה לעצמה למטרה לפגוע במדינת ישראל, וודאי לא לתרום למצבם של הפלסטינים (כלומר, לדעתם, פגיעה בישראל תגרור, בהכרח, הטבה במצב הפלסטינים שייזכו להסיר את שלשלאות הכיבוש). לפיכך, פגיעה בחברות ישראליות שמעסיקות פלסטינים, מהלך שיחייב את החברות להעתיק את המפעלים שלהן מאזורי המחלוקת תוך פיטורי העובדים הפלסטינים שבמפעלים האלו. עובדים אלו יהפכו למובטלים בעל-כורחם ומתוך ייאוש, המצב הכלכלי של הרשות אינו מהמעולים, חלקם לפחות ייפנה לטרור ולארגוני הטרור שמציעים הטבות כלכליות בתמורה לפיגועים. פיגועים יגבירו את החיכוך הצבאי בין ישראל לפלסטינים דבר שתמיד גורר תעמולה אנטי-ישראלית בעולם ועלול, ביום מן הימים, להגיע לכדי חרם כללי מלא על ישראל (ותודה לבינימין נתניהו ושר החוץ הנוכח-נפקד שלנו, ליברמן, על כך שהם דואגים לתחזק את יחסי החוץ הרעועים של ישראל). מסקנה... לשיטת אנשי ה-BDS הפיכת פלסטינים למובטלים וחסרי-כל היא-היא הדרך לפגוע בישראל. ועל הדרך עוד לצאת צדיקים וצדקנים. והבעיה? הם כנראה צודקים. זה הולך להם. כן, העולם אנטישמי וצדקני ולא הוגן, אבל זה העולם, זה מה יש ובינתיים הם מנצחים.
א.פ.  |  03.09.15
לכל התגובות