אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הנפקת ענק לעזריאלי: גייסה מיליארד שקל באג"ח חדשה

הנפקת ענק לעזריאלי: גייסה מיליארד שקל באג"ח חדשה

סדרה ג' החדשה של עזריאלי גויסה בריבית צמודה של 1.65% - המוסדיים העבירו לחברה ביקושים של 1.5 מיליארד שקל. מתחילת השנה גייסה עזריאלי 2.2 מיליארד שקל בהנפקות אג"ח

03.09.2015, 11:26 | אורן פרוינד

מה שהתחיל בתור כוונה לגייס חצי מיליארד שקל - -הסתיים אמש עבור עזריאלי בגיוס ענק של מיליארד שקל. חברת הנדל"ן הגדולה ביותר בישראל ביצעה אתמול את השלב המוסדי בהנפקת האג"ח החדשה שלה (סדרה ג') וזכתה לביקושים של 1.5 מיליארד שקל מהגופים המוסדיים בישראל.  

קראו עוד בכלכליסט

עזריאלי גייסה לבסוף 992 מליון שקל בריבית צמודה של 1.65%. את ההנפקה הובילה כלל פיננסים חיתום יחד עם לאומי פרטנרס, לידר הנפקות, ברק קפיטל חיתום, אקסלנס נשואה חיתום ומנורה מבטחים חיתום.

עבור עזריאלי מדובר בפעם השלישית שהיא מבצעת גיוס של אג"ח ציבורי מאז הונפקה בתל אביב בשנת 2010. שלושת הגיוסים בוצעו בשנת 2015 ומסתכמים לסכום כולל של כ- 2.2 מיליארד שקל.

בהנפקה הראשונה של סדרה ב' שבוצעה בחודש פברואר השנה, גייסה עזריאלי 623 מיליון שקל בריבית צמודה אטרקטיבית של 0.65% - 1% מתחת לריבית בגיוס הנוכחי.

אלא שהגיוס אז בוצע עם מח"מ של 5.5 שנים בעוד שהסדרה הנוכחית מגלמת מח"מ של 6.9 שנים. מח"מ ארוך יותר טומן בחובו ריבית גבוהה יותר, כפיצוי על חוסר הוודאות לטווח זמן ארוך יותר. בנוסף, התנודיות בשוקי ההון בעולם בשבועיים האחרונים מחשש למיתון עמוק בכלכלה הסינית ודאי השפיע לרעה על תנאי הגיוס בסדרה ג' החדשה של עזריאלי.

המצב בשווקים יכל להסביר גם את הירידה בביקושים של הגופים המוסדיים, שהזרימו בפברואר ביקושים של 3.1 מיליארד שקל – פי 2 מהביקושים בגיוס הנוכחי. 

עזריאלי תצא בשבוע הבא לשלב הציבורי ולצורך כך היא קיבלה הסכמה מחברת הדירוג מעלות להרחבת הגיוס עד 1.1 מיליארד שקל בדירוג של AA+. לאור הריבית הנמוכה בשלב המוסדי והיקף הגיוס הגבוה, הגיוס בשלב הציבורי צפוי להיות לא משמעותי ואולי אפילו אפסי.

הקבוצה פרסמה לאחרונה את דוחותיה הכספיים לרבעון השני והציגה עלייה של כ- 9% ב-NOI שהסתכם לכ- 306 מיליון שקל, גידול של כ- 12% ב-FFO שהסתכם לכ- 217 מיליון שקל וגידול של כ-24% ברווח הנקי שהסתכם בכ-246 מיליון שקל.

מגדלי עזריאלי, צילום: בלומברג מגדלי עזריאלי | צילום: בלומברג מגדלי עזריאלי, צילום: בלומברג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות