אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דו"חות WTP חושפים: אין מכירות, אין לקוחות, אבל יש צפי חיובי צילום: נמרוד גליקמן

דו"חות WTP חושפים: אין מכירות, אין לקוחות, אבל יש צפי חיובי

במקביל, בנק הפועלים דורש מהחברה המפסידה פרעון מיידי של הלוואה - דרישה שעלולה לסכן את ההשתלטות של אמיר ברמלי על החברה

03.09.2015, 13:18 | גיל קליאן

לפני קצת יותר משנה - בתחילת אוגוסט 2014, החל לפעול בחיפה מפעל מיחזור הפסולת של חברת WTP הציבורית. המפעל אמור לקחת אשפה ביתית ולהפוך אותה לחומרי גלם לתעשיית הפלסטיק. למרות הטכנולוגיה המבטיחה שלו - דו"חות החברה לרבעון השני של 2015 מגלים כי המפעל הזה רחוק מאוד מלספק את הסחורה.

קראו עוד בכלכליסט

במחצית הראשונה של 2015 הגיע המפעל להכנסות זניחות של 195 אלף שקל, כאשר החברה מציינת ש"עד למועד אישור הדו"חות לא נחתמו הסכמים מחייבים עם לקוחות". העובדה שלמפעל - שנה אחרי הקמתו - אין הכנסות ואין לקוחות, לא מונעת מהנהלת החברה בשליטת אמיר ברמלי להציג תחזית בה משיגה החברה בשנה הקרובה (מיולי 2015 ועד סוף יוני 2016) תזרים מזומנים חיובי מפעילות שוטפת של 1.4 מיליון שקל.

מי שפחות בונה על התחזית הוורודה של הנהלת החברה הוא בנק הפועלים, שבמקביל לפרסום הדו"חות דרש מהחברה פרעון מיידי של הלוואה. אותה דרישה לפרעון מיידי מאיימת על העסקה המתרקמת בין השותפים במפעל, ברמלי ואבנר ארזי למכירת חלקו של ארזי לברמלי לפי שווי פעילות של 92 מיליון שקל.

ל-WTP הערת "עסק חי" בדו"חות, והיא נזקקת להזרמות הון מצד ברמלי על מנת להמשיך ולשרוד. בצפי של החברה לשנה הקרובה היא בונה על הזרמות הון של 6.6 מיליון שקל מברמלי, ובשנה שאחריה היא צופה כי תזדקק ל-4.4 מיליון שקל נוספים. רואי החשבון של החברה, משרד BDO זיו האפט, ציינו בדו"חות כי "לא התקבלו הבהרות הנדרשות לגבי יכולת בעל השליטה להעמיד מימון לחברה". אגב, משרד רואי החשבון של החברה הוחלף לקראת הדיווח (החברה דיווחה על ההחלפה יום לפני פרסום הדו"חות), והיה עד כה קוסט, פורר, גבאי את קסירר.

כמו כן, החברה בחרה להציג את תוצאותיה הכספיות למשקיעים ביום האחרון בו ניתן לדווח על תוצאות הרבעון השני - בשעה 23:35 - 25 דקות לפני סיום המועד האחרון לדיווח.

אמיר ברמלי אמיר ברמלי אמיר ברמלי

במחצית הראשונה של 2015 סיימה WTP עם הפסד גולמי של 1.8 מיליון שקל, שהביא להפסד תפעולי של 3.8 מיליון שקל, שהתגלגל להפסד של 4.4 מיליון שקל בשורה התחתונה. החברה שרפה מזומנים של 2.3 מיליון שקל במחצית, והגרעון בהון החוזר עומד על 8.8 מיליון שקל נכון לסוף יוני. כמו כן, נכון לסוף יוני לחברה לא נותרו כלל יתרות מזומנים, לעומת יתרת מזומנים של 9.9 מיליון שקל נכון ל-30 ביוני 2014.

ברמלי עצמו נתון בחקירה של רשות ני"ע, כאשר יום לפני פרסום התוצאות הכספיות של WTP לרבעון השני ביקשה הרשות מבית המשפט להגדיל פי 2 את הערבות של ברמלי ל-3.5 מיליון שקל - מתוך חשש כי לא יצליח לעמוד בהתחייבויות שלו כלפי משקיעי קרן קלע. ברמלי נחשד כי ביצע עבירות מרמה, הפרת אמונים וגיוס כספים ללא תשקיף, כאשר הרשות טוענת שברמלי לא החזיר מיליוני שקלים למשקיעי קרן קלע שביקשו למשוך את כספם מהקרן שלו.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות