אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מיום ראשון: שביתה של עובדי מערכת בתי המשפט צילום: שאול גולן

מיום ראשון: שביתה של עובדי מערכת בתי המשפט

העובדים מוחים על הרפורמה החד-צדדית במערכת שנעשית ללא תיאום עמם. בין השובתים: קלדניות, מזכירות ופקידי עזר וייתכנו שיבושים בעבודת בתי המשפט

03.09.2015, 15:53 | שירות כלכליסט

עובדי הנהלת בתי המשפט ברחבי הארץ יפתחו בשביתה החל מיום ראשון הקרוב במחאה על הרפורמה המתוכננת בהנהלת בתי המשפט.

כחלק מהשביתה לא יתייצבו לעבודה קלדניות, מזכירות, פקידי עזר, מנהלים, ובעלי תפקידים נוספים הקשורים לניהול השוטף של הדיונים בבתי המשפט. כתוצאה מכך ייתכנו שיבושים רבים ואף ביטולים של דיונים בבתי המשפט.

ההחלטה על השביתה התקבלה לאור מצב של אי-בהירות במשא ומתן בין נציגות העובדים להנהלת מערכת בתי המשפט, משרד האוצר ונציבות שירות המדינה בעניין הרפורמה במערכת המשפט.

 , צילום: shutterstock צילום: shutterstock  , צילום: shutterstock

רפורמה זו צפויה להביא לשינוי מהותי באופי העבודה של בתי המשפט תוך הטלת גזירות על העובדים ותוך שינוי מטלותיהם, באופן שאינו תואם למשרות הקיימות במערכת.

 בחודש יוני אישרה ההסתדרות הכרזה על סכסוך עבודה בקרב עובדי הנהלת בתי המשפט, כאשר העילה המרכזית לסכסוך היא הכוונה לבצע רפורמה כוללת וחד- צדדית במערכת המשפט ודרישת העובדים לקיים משא ומתן בנוגע לרפורמה וסעיפיה, וזאת טרם ביצועה.

יו"ר ועד עובדי בתי המשפט, דני חסון: "אנו מוכנים להתייעל ולהשתפר, אך לא נהיה מוכנים לקבל צעדים חד-צדדיים שישפיעו על תנאי העסקתנו באופן כזה מרחיק לכת". 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות