אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בקרוב דפלציה? ה-ECB הוריד את תחזית האינפלציה ל-0.1% צילום: רויטרס

בקרוב דפלציה? ה-ECB הוריד את תחזית האינפלציה ל-0.1%

תחזית הבנק האירופי המרכזי מתייחסת לשנת 2015, ומהווה ירידה לעומת תחזית קודמת לאינפלציה של 0.3%. הריבית בגוש היורו נותרה ללא שינוי

03.09.2015, 16:03 | שירות כלכליסט
ה-ECB, הבנק האירופי המרכזי, הוריד את תחזית האינפלציה לגוש היורו ל-0.1% בשנת 2015. זאת, לעומת תחזית של 0.3% בשפורסמה בחודש יוני האחרון.

קראו עוד בכלכליסט

הנתונים של הבנק המרכזי נחשפו במסיבת עיתונאים שערך יו"ר הבנק, מריו דראגי, לאחר הודעת הריבית מוקדם יותר היום. בבנק החליטו להותיר את הריבית על 0.05%, כאשר הורדת תחזית האינפלציה אותתה לפעילים בשוק כי ייתכנו צעדים נוספים של ה-ECB להמרצת הכלכלה האירופית.

 

מריו דראגי, צילום: בלומברג מריו דראגי | צילום: בלומברג מריו דראגי, צילום: בלומברג

 

דראגי התייחס להתפתחויות האחרונות בשווקים כמו קריסת מחיר הנפט והבורסה בשנגחאי ואמר כי מוקדם עדיין לדעת האם מדובר באירועים שיביאו להרעה מתמשכת. כמו כן דראגי לא התחייב על צעדים נוספים של ה-ECB לעידוד שוקי המניות כמו למשל הגדלת ההרחבה הכמותית. מצד שני, נקיטת צעדים כאלה לא ירדה מסדר היום של הבנק.

 

דראגי נשאל האם מוטרדים בבנק מסיכוי לדפלציה בגוש היורו - וענה כי לדעתו ייתכנו "מספרים שליליים" במדדי המחירים בתקופה הקרובה, אך כי בבנק מעריכים כי מדובר על "נתוני מעבר", וכי הכיוון הכללי יראה על אינפלציה חיובית.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות