אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בורסות אירופה ננעלו בירידות חדות; קאק בפריז צנח ב-2.8% צילום: בלומברג

בורסות אירופה ננעלו בירידות חדות; קאק בפריז צנח ב-2.8%

דאקס הגרמני איבד 2.7% ופוטסי הבריטי ירד ב-2.3%; מוקדם יותר צנח הניקיי היפני ב-2.2%, לרמה הנמוכה ביותר מאז פברואר

04.09.2015, 18:40 | שירות כלכליסט

האנג סנג ניקיי שנגחאי  דאקס קאק פוטסי

בורסות אירופה ננעלו בירידות חדות  וסיימו שבוע מסחר שלילי, לאחר פרסום דו"ח התעסוקה בארה"ב שאכזב ובעקבותיו נפתח המסחר בוול סטריט בירידות שערים חדות.

מדד Stoxx Europe 600 ירד ב-2.6%, כאשר את הירידות הובילו חברות הנפט והגז. בפרנקפורט מדד הדאקס נפל ב-2.7%. בפריז הקאק הצרפתי איבד 2.8% ומדד פוטסי הלונדוני ירד ב-2.3%. הירידות במדד Stoxx Europe 600 מבטלות את העליות שנרשמו ביום חמישי, לאחר שנגיד הבנק המרכזי האירופי מריו דראגי אמר כי הבנק מוכן לשקול תמריצים נוספים ככל שיידרשו לעידוד הכלכלה האירופית.

מוקדם יותר נפלה הבורסה בטוקיו לרמתה הנמוכה ביותר זה שבעה חודשים. מדד הניקיי צנח ב-2.2% לרמה של 17,792 נקודות - הרמה הנמוכה ביותר מאז חודש פברואר האחרון. במקביל ההאנג סנג ההונג קונגי ירד ב-0.4%. בסין לא התקיים היום מסחר בשל החג הלאומי שמציין את יום השנה ה-70 לניצחון במלחמת העולם השנייה. המסחר בשנגחאי יתחדש רק ביום שני, מה שמאפשר למשקיעים מעט מנוחה, לאחר הטלטלה שחוו בשבועות האחרונים.

בורסת שנגחאי. חופשה ארוכה שנותנת מנוחה חיונית למשקיעים, צילום: בלומברג בורסת שנגחאי. חופשה ארוכה שנותנת מנוחה חיונית למשקיעים | צילום: בלומברג בורסת שנגחאי. חופשה ארוכה שנותנת מנוחה חיונית למשקיעים, צילום: בלומברג

המניות ביפן פתחו את המסחר היום בעליות, אך תוך זמן קצר התהפכה המגמה על רקע החששות סביב מצבה של סין והחשש שעולה היום מנתוני דו"ח התעסוקה לחודש אוגוסט בארה"ב שיפורסמו מאוחר יותר.

"יש עצבנות בשווקים ביחס לצמיחה בסין וההשלכות של שינוי מדיניות הפד, אם דו"ח התעסוקה בארה"ב יפנה את הדרך להעלאת הריבית", אמר שון קלוו, אסטרטג בפירמת הבנקאות Westpac. דו"ח התעסוקה יעלה שוב לדיון את השאלה אם כלכלת ארה"ב חזקה מספיק להעלאת הריבית הראשונה של הפד מאז 2006. ההימור של המשקיעים על העלאת ריבית בספטמבר הולך ונחלש לנוכח צניחת השווקים העולמיים בחודש האחרון.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות