אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שוקי אורן: "ההחלטה להפחית את המע"מ - גחמה פוליטית וטיפשות לשמה" צילום: עמית שעל

שוקי אורן: "ההחלטה להפחית את המע"מ - גחמה פוליטית וטיפשות לשמה"

בפוסט שהעלה לפייסבוק החשב הכללי לשעבר באוצר הוא תוקף חזיתית את הפחתת המע"מ ל-17%: "בפעם שעברה הייתי שם. זה היה ב-2010. גם אז היתה גביה מעבר לתחזית, וגם אז אמרו שיש כסף שאפשר לחלק לציבור. אחרי זה המע"מ עלה ל-17% ו-18%. והנה עכשיו אותו רה"מ ושר אוצר חדש חוזרים על אותה טעות"

04.09.2015, 10:02 | שירות כלכליסט

החלטת ראש הממשלה ושר האוצר להפחית את המע"מ ב-1% זוכה לביקורת חריפה מצד החשב הכללי באוצר לשעבר שוקי אורן. בפוסט שהעלה אורן לפייסבוק הוא תוקף את ההחלטה ומגדיר אותה כ"גחמה פוליטית" וכ"טיפשות".

נתניהו וכחלון במסיבת העיתונאים שכינסו, אתמול, צילום: אוהד צויגנברג נתניהו וכחלון במסיבת העיתונאים שכינסו, אתמול | צילום: אוהד צויגנברג נתניהו וכחלון במסיבת העיתונאים שכינסו, אתמול, צילום: אוהד צויגנברג

כך כתב אתמול אורן בפוסט שהעלה ב-21:51 בערב: "דז'ה וו עם טיפשות! פעם שעברה הייתי שם. שר אוצר וראש ממשלה החליטו בלי שום גיבוי מקצועי, בלי בדיקה, ללא דיון וללא התייעצות עם בנק ישראל להוריד את המע"מ ל-16%. זה היה ב-2010. גם אז היתה גביה מעבר לתחזית, גם אז אמרו שיש כסף בקופה ואפשר לחלק לציבור. אחרי זה המע"מ עלה ל-17% ול-18% והנה עכשיו אותו ראש ממשלה ושר אוצר חדש חוזרים על אותה טעות אבל עכשיו זו כבר טיפשות לשמה.

"במה עזרה ההורדה הקודמת?", ממשיך אורן בפוסט הנוקב, "מי נהנה ממנה ובמה היא תרמה לצמיחה במשק?". אורן חותם את הפוסט שלו במילים נוקבות: "שום תכנון, שום מחשבה, רק גחמה פוליטית. לפחות היתה לשר האוצר ההגינות להגיד שאולי המע"מ יעלה בהמשך". 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

16 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

13.
למספר 8 אוי כמה אתה טועה
כנראה ילדון באמת משקף את המציאות. עכשיו לעניין. כאשר העשירים מרווחים הכסף הם לא מוצאים אותו הם מוצאים חלק ממנו את השאר הם צוברים. מכיוון שהם צוברים אותו הם עשירים. מעבר לבעיות מיסוי אחרות המע"מ הוא מס שלכאורה מוטל על כולם אבל הוא מוטל רק על ההוצאה אז מה שיוצא שבאחוזים ככול שאת עני יותר אתה משלם יותר מס (באחוזים מההכנסה שלך) כלומר אם עני שמרוויח 5000 ש"ח לחודש ומוציא את כל משכורותו הוא משלם 18 אחוז על כל הכנסתו. לעומתו העשיר מרוויח 200 אלף ש"ח בחודש אבל מוציא רק 50 אלף ש"ח ו150 אלף הוא חוסך. המס שהוא משלם הוא רק על ה 50 אלף כלומר 9 אלף ש"ח מע"מ אבל מתוך הכנסתו באחוזים הוא משלם רק 4.5 אחוז. אז מה יוצא לנו? שהעני משלם 18 אחוזי מס מתוך הכנסתו החודשית והעשיר משלם רק 4.5 אחוזים מהכנסתו החודשית. כמובן שבכסף נטו העשיר משלם יותר אבל באופן יחסי הוא משלם הרבה פחות או במקרה שלנו רבע בלבד. מקווה שזה לא יגרום לך להתבגר מהר מידי ותוכל להמשיך בילדותך. אתה יכול לעשות חיפוש בגולל על מיסוי פרוגרסיבי ורגרסיבי בזמנך החופשי.
חם או יפת  |  04.09.15
לכל התגובות