אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שתי הופעות בציבור, ושרלוט כבר שווה 5 מיליארד דולר צילום: אי פי איי

שתי הופעות בציבור, ושרלוט כבר שווה 5 מיליארד דולר

אמנם הנסיך הפעוט ג'ורג' יהיה מלך בריטניה, אך אחותו הנסיכה בת הארבעה חודשים כבר עקפה אותו בתרומתה לכלכלת הממלכה

05.09.2015, 18:18 | שירות כלכליסט

יריבות בין אחים בגרסה המלכותית מתפתחת בארמון בקינגהאם - אף על פי שהנסיך ג'ורג' צפוי להיות מלך בריטניה בעתיד, אחותו בת הארבעה חודשים שרלוט כבר שווה יותר בעבור הכלכלה הבריטית - על כך מדווחת רשת סי.אן.אן.

לפי ברנד פייננס, הצעירה מבין בני המשפחה המלכותית תהיה שווה 5 מיליארד דולר בעבור כלכלת בריטניה, ואחיה, לעומת זאת, 3.6 מיליארד דולר בלבד. אמם הדוכסית קייט עדיין עולה עליהם, ושווייה מוערך ב־7.2 מיליארד דולר.

בהינתן כי שרלוט נראתה בציבור פעמיים בלבד, סמוך ללידתה ובטקס ההטבלה שלה, מדובר בהישג מרשים.

"אפקט שרלוט" עשה פלאים בעבור מותגי אופנה ומוצרים אחרים ששימשו אותה, ולאחר לידתה נהנו חברות בבריטניה מהכנסות של יותר מ־150 מיליון דולר, כך לפי הערכות של חברת הסקרים ברנד פייננס. רדיד תחרה בשווי 100 דולר שעטף אותה כאשר הוצגה לעולם על ידי הוריה נמכר בקצב מסחרר. "הרדיד עדיין פופולרי מאוד, יש זינוק בביקושים מרחבי העולם בחודשיים האחרונים בזכות הסיקור התקשורתי", אמרה ג'יליאן טיילור, מנהלת בחברת G.H הרט ובניו.

גם עגלת הווינטג' המהודרת מסוג סילבר קרוס שבה הסיעו את שרלוט לטקס ההטבלה עוררה התרגשות בשווקים. חברת פרמז ווית' פיזאז המשפצת עגלות וינטג' "הוצפה בהודעות, אימיילים ופניות טלפוניות" אחרי הטקס, כך לפי הבעלים, סקוט פרו.

משפחת המלוכה כולה מוערכת כשווה 87 מיליארד דולר, ומוסיפה 1.8 מיליארד דולר לכלכלה הבריטית בכל שנה.

 , צילום: אי פי איי צילום: אי פי איי  , צילום: אי פי איי

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

9 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

7.
אחה יחצנות של משפחת המלוכה המיותרת להצדקת קיומה
אם העדר לא היה קונה את המוצרים האלה, הוא היה קונה מוצרים אחרים. אז מה בדיוק פה ה"תרומה"??? משפחת המלוכה שודדת את בריטניה כבר מאות שנים והיא מיותרת לחלוטין. תיירים היו באים לראות את הארמון גם המלכה ומשפחתה המאותגרת שכלית וויזואלית לא היו בעולם. סתם קשקוש מטעם יחצני המשפחה המיותרת והבזבזנית הזאת.
איזה קשקוש הזוי  |  06.09.15
5.
ניתוח כלכלי מוכיח ששרה נתניהו שווה לכלכלת ישראל 5 מיליארד ש"ח בשנה
לכן 5 מיליון ש"ח שהיא עולה לנו בכל שנה (אחזקת המעון, ביגוד, אוכל, טיפוח, נסיעות וכולי), זאת ההשקעה הכלכלית הכי מוצלחת שעם ישראל עושה. כולנו אנשים קטנים ואנו מתקשים להבין כמה מנהיגנו ובני משפחתם עושים בעבורנו. אני פשוט מצטט את הדברים מהעיתונות החופשית של צפון קוריאה.
ב.ק.  |  05.09.15
לכל התגובות