אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
למרות קו הייצור החדש: אברות עברה להפסד במחצית הראשונה

למרות קו הייצור החדש: אברות עברה להפסד במחצית הראשונה

יצרנית הצינורות סיימה את המחצית עם הפסד של 460 אלף שקל בשורה התחתונה, לעומת רווח נקי של 965 אלף שקל בתקופה המקבילה

06.09.2015, 11:00 | גיל קליאן

יצרנית הצינורות אברות עברה להפסד במחצית הראשונה של שנת 2015. כך עולה מהדו"חות הכספיים של החברה. הדו"חות מגלים כי החברה סיימה את המחצית עם הפסד של 460 אלף שקל בשורה התחתונה, לעומת רווח נקי של 965 אלף שקל בתקופה המקבילה.

קראו עוד בכלכליסט

לאברות 3 תחומי פעילות מרכזיים - ייצור צנרת פלדה, ייצור צנרת פלסטיק, וניקוי וצביעה של מוצרי מתכת. צנרת פלסטיק היא פעילות חדשה יחסית וצומחת בחברה, כאשר צנרת הפלסטיק היא זולה יותר וכן קלה יותר להתקנה ותפעול לעומת צנרת הפלדה. למרות שמדובר במוצר עדיף ללקוחות אברות, עדיין הכנסות צנרת הפלדה היו גדולות בערך פי 3 לעומת הכנסות צנרת הפלסטיק. מנגד, הרווח התפעולי שנבע לחברה מצנרת הפלסטיק במחצית עמד על 1.5 מיליון שקל, והיה גדול פי 2 מהרווח התפעולי של מגזר צנרת הפלדה.

מגזר צנרת הפלסטיק, בניגוד למגזרי הפעילות האחרים, הציג מגמה ברורה של שיפור רווחיות. זאת, בעיקר על רקע קו ייצור חדש לצנרת פלסטיק שחנכה החברה בתקופת הדו"ח.

עם זאת, כאשר אוחדו תוצאות המגזרים - השיפור של צנרת הפלסטיק לא היה מספיק כדי לסחוב את החברה לתוצאות משופרות. למרות עלייה של 8.6% במכירות ל-70.6 מיליון שקל, נשחקה הרווחיות הגולמית ל-15.8% לעומת 16.7% במחצית המקבילה. הרווח התפעולי צלל ב-48% ועמד על 2 מיליון שקל, כאשר שיעורו מהמכירות ירד ל-2.8% לעומת 5.9% במחצית המקבילה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות