אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בגלל השבת והחג: דרעי קיצץ ליומיים השתתפות חברות מישראל בתערוכה בחו"ל צילום: ישראל סאן

בגלל השבת והחג: דרעי קיצץ ליומיים השתתפות חברות מישראל בתערוכה בחו"ל

הפעילות בביתן הישראלי בתערוכה באמסטרדם בנושאי ניו מדיה תתקיים בימים שישי וראשון בלבד. כל חברה שילמה 3,000 דולר ל-5 ימי תצוגה

06.09.2015, 15:17 | הדס גליקו

מכון היצוא הודיע לחברות שצפויות להשתתף בתערוכת IBC באמסטרדם בנושאי ניו מדיה שיפתח בסוף השבוע, כי הביתן הישראלי יישאר סגור במהלך ראש השנה ושבת. התערוכה מתקיימת בין 11 ל-15 בספטמבר). במכון היצוא אומרים כי ההחלטה התקבלה בהוראת משרד הכלכלה בראשות השר אריה דרעי.

ל"כלכליסט" נודע כי ההודעה למציגים שנשלחה מועד קצר יחסית לפני פתיחת התערוכה, מהווה שבירה של הסטאטוס קוו שהיה נהוג עד כה בכנסים ישראלים בחו"ל בתקופות חגים. בכנס צפויות להציג כ-18 חברות ישראליות. עלות השתתפות לחברה היא כ-3,000 דולר. הביתן הוא נקודה לאספקת שירותי מנהלה תקשורת ותיאום פגישות.

ממשרד הכלכלה נמסר בתגובה: שר הכלכלה אריה דרעי, עודכן בפרטי התערוכה בהולנד ועל כך שהיא אמורה לפעול גם בימי שבת וחג רק לפני חמישה ימים. השר דרעי, הנחה כי הפעילות בביתן הישראלי תתבצע ביום שישי וביום ראשון באופן מלא, אך לא ביום שבת ובימי החג. לדבריו, אמנם התיאום נעשה לפני כ-10 חודשים טרם כניסתו לתפקיד, אך מאחר ומדובר בימי חג ושבת המקודשים לעם ישראל ובמהלכם לא מתקיימת פעילות ייצוגית של מדינת ישראל, הביתן הייצוגי של ישראל, לא יפעל במועדים אלו. לאחר בחינת הנושא עם המציגים בתערוכה, סוכם כי מי שיפגע מהחלטה זו, יפוצה בהתאם".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות18 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

18.
האם הגויים הנאורים יערכו תערוכה בחג המולד
צר לי חברים ״נאורים ״ שכמותכם אך מעולם לא נערכה תערוכה בימי חג המולד. יתרה מכך אפילו נמלי תעופה עובדים במתכונת חלקית רק לנו היהודים הפרימטיבים אסור להאדיר את חגי ישראל ואת שבת קודש . בחלק ניכר ממדינות אירופה ביום ראשון החנויות סגורות ואף אחד לא חשב שהם פרימיטיביים אז מתקדמים ונאורים שכמותכם אשר כלל אינכם מכירים בערך שבת קודש -מקור הברכה תמשיכו לזלזל ... רק לפחות תהיו כמו הגויים אשר לחגיהם אינם בזים....
אביגדור  |  09.09.15
17.
סגירת ביתן מכון היצוא בראש השנה
אמנם אני חילוני ואפילו קיבוצניק, אבל נראה לי שהחלטת השר נראית לי סבירה והולמת. לא פעם ביטלנו השתתפות בתערוכות בחו"ל שנפלו על חגי ישראל , אם היה מדובר בגורם פרטי אני מניח שכל חברה הייתה שוקלת לפי הערכים של בעליה ועובדיה, אבל במשלחת רשמית יש מקום לקבוע שנציגי המדינה אינם עובדים בימי חג ושבת.
עמוס נבו , יקנעם  |  07.09.15
לכל התגובות