אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קייסוקה הונדה קנה קבוצה מהליגה השלישית באוסטריה צילום: איי פי

קייסוקה הונדה קנה קבוצה מהליגה השלישית באוסטריה

כוכב מילאן והאחים שלו, יוז'י והירויוקי, השתלטו על 49% מהורן, קבוצת ליגה שלישית באוסטריה

06.09.2015, 17:01 | שירות כלכליסט

קייסוקה הונדה השתלט על קבוצת הכדורגל האוסטרית הורן מהליגה השלישית.

קראו עוד בכלכליסט

קייסוקה הונדה והאחים שלו, יוז'י והירויוקי השתלטו על 49% מהקבוצה, שירדה בעונה האחרונה מהליגה השנייה לשלישית. הקבוצה תהפוך לתאגיד והמטרות הם לעלות לבונדסליגה האוסטרית וכן להעפיל לטורניר אירופי.

קייסוקה הונדה , צילום: איי פי קייסוקה הונדה | צילום: איי פי קייסוקה הונדה , צילום: איי פי

משפחת הונדה חיפשה במשך שלוש שנים אחר הקבוצה שיהיה הכי טוב להשקיע בה מבחינה כלכלית. לאחר ניתוח עלות – תועלת גילו היפנים שאוסטריה היא השוק הטוב ביותר להשקיע בו. האחים התעניינו בקבוצות ווקר אינסברוק, פירסט וינה – המועדון הוותיק ביותר באוסטריה, ויינר ספורטקלאב ו- וינר נוישטט, אך לאחר ניתוח עלות תועלת נוסף בחרו בהורן. לקבוצה עלויות נמוכות ואצטדיון חדש, שיורחב בשנים הבאות.

האחים הונדה הם כבר הבעלים של למעלה מ-50 אקדמיות נוער ברחבי יפן הרעיון מאחורי הרכישה של הורן הוא להפוך את המועדון ליעד האולטימטיבי עבור שחקנים יפנים. הכוונה היא לא שהמועדון ישמש ככר לפיתוח הכישרונות היפניים, אלא יעד לשחקנים הטובים ביותר. כמו כן, האחים מתכוונים להתמקד על שחקנים אוסטריים מקומיים ולא רק יביאו שחקני רכש מאסיה.

עוזר המנג'ר מאסאקי מוראס נחשב כבעל חשיבות גדולה למועדון. היפני הוא שיצר את הקשר הראשון עם משפחת הונדה, והיה בעל תפקיד מרכזי ברכישה, שהתרחשה לאחר חצי שנה של מגעים.

עוד קשה לדעת מה יעלה בגורלה של הקבוצה, אך בינתיים משפחת הונדה והמועדון ביצעו כמה העברות טובות, כולל החתמתו של האנס קליר כמנג'ר. קליר כבר העלה קבוצה מהליגה השלישית, והוא ינהל כמה שחקנים מוכשרים שיוכלו לעזור לקבוצה להגשים את חלום העלייה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות