אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עוד התאגדות בהייטק: ההסתדרות הקימה ועד ב-NCR צילום: יובל חן

עוד התאגדות בהייטק: ההסתדרות הקימה ועד ב-NCR

ועד רביעי להסתדרות בענף ההייטק, בריטליקס, חברת הטכנולוגיה לשעבר לשוק הקמעונאי שפיטרה מאות עובדים בסוף השנה שעברה: "יש חששות רבים בקרב העובדים הנוגעים לעתיד החברה בארץ"

07.09.2015, 10:42 | מיקי פלד

ההסתדרות הודיעה הבוקר על הקמת ועד נוסף בחברת היי-טק, הפעם ב-NCR ישראל, לשעבר ריטליקס. מכתב בנושא נשלח הבוקר על ידי יו"ר איגוד עובדי הסלולר, האינטרנט והיי-טק בהסתדרות, יקי חלוצי, למנכ"ל החברה גיא פרי. חלוצי כתב כי למעלה משליש מעובדי החברה חתמו על טפסי הצטרפות להסתדרות ומכאן שעתה ההסתדרות היא הארגון היציג של עובדי החברה. 

קראו עוד בכלכליסט

NCR מפתחת טכנולוגיות שונות לשוק הקמעונאי, כגון תוכנות לקופות, ניהול שרשרת אספקה ועוד. בשנה שעברה פיטרה החברה מאות עובדים לאחר אבדן של אחד מלקוחותיה הגדולים, וזאת רק שנתיים לאחר שנרכשה על ידי חברת מערכות המידע האמריקנית NCR. כיום החברה מעסיקה כ-850 עובדים, שלדברי ההסתדרות התאגדו כדי להגן על עצמם מפני סבב פיטורים דומה.

יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן ויקי חלוצי, יו"ר איגוד עובדי ההייטק יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן ויקי חלוצי, יו"ר איגוד עובדי ההייטק יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן ויקי חלוצי, יו"ר איגוד עובדי ההייטק

יו"ר איגוד עובדי הסלולר, האינטרנט וההיי-טק בהסתדרות, יקי חלוצי, בירך את עובדי החברה ואמר: "אני שמח שעובדי NCR ריטליקס סירבו להישאר אדישים לגורלם, והצטרפו לאלפי עובדי היי-טק שכבר מאוגדים בהסתדרות. על ההנהלה לכבד את רצון העובדים, להכיר בהתאגדות כחוק ולפתוח במו"מ על מנת לעגן את ההסכמות בין הצדדים בהסכם קיבוצי". מועד הפעולה בחברה נמסר כי "לאחר גל הצמצומים האחרון, יש חששות רבים בקרב העובדים הנוגעים לעתיד החברה בארץ. עתידנו ועתיד החברה חשובים לנו ואנו רואים במהלך זה – צעד חיוני שלא רק יבטיח את זכויות העובדים אלא יחזיר לחברה את היציבות הנדרשת להמשך הצלחתה".

ההסתדרות הקימה שלושה ועדים במספר חברות הייטק בשנה וחצי האחרונות, ביניהם נס, מעבדות SAP ישראל וקומברס.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות