אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

IFA 2015

אייסר הופכת את המחשב השולחני לקוביה קטנה ומגנטית

החברה חשפה בתערוכת IFA עיצוב קונספט מעניין: מחשב שהוא קוביה קטנה עליה אפשר לערום מודולים שונים לפי צורכי המשתמש. למשל, מודול ובו כונן קשיח נוסף, מעבד חזק יותר או רמקולים

07.09.2015, 15:24 | עומר כביר, ברלין

אייסר היא יצרנית מחשבים ומובייל שלא זוכה לתשומת הלב לה היא ראויה: מפעם לפעם מפתיעה החברה בעיצובים יצירתיים מאוד. בתערוכת IFA השנה הציגה אייסר קונספט חדש ומעניין למחשב שולחני, שהוא מודולרי לחלוטין ותופס פחות מקום מרוב המחשבים הקיימים.

קראו עוד בכלכליסט

מדובר בתצורת קוביה, בה מספר מודולים שמחוברים מגנטית זה לזה. יש לו רכיב בסיס, בו יחידת העיבוד והקירור ומספר שקעים. משתמשים יוכלו להוסיף מודולים בהתאם לצרכים שלהם ולערום אותם על גבי יחידת הבסיס. למשל, להוסיף כך יותר שקעים וחריצי הרחבה, כוננים קשיחים, רמקולים שונים, מעבדים גרפיים ולדברי נציגי אייסר - אפילו יחידות מעבד נוספות, שישדרגו את עוצמת המחשב.

בתערוכה הוצג אב טיפוס מתקדם ללא חיבור לתצוגה, לצד מודולים של כוננים קשיחים - כך שלא יכולנו לבחון את ביצועי ויכולות המחשב. בנוסף, הזמינה אייסר את ציבור המפתחים לבנות מודולים בעצמו עבור מחשב הקוביה שלה.

לחצו לצפייה
גלריית כלכליסט: המגדל של אייסר (8 תמונות)

למחשבים מודולריים קטנים יש שוק הולך וגדל, בו ניתן למצוא מתחרים מבית אינטל ו-Dell שמיועדים עבור ארגונים ומשתמשים ביתיים שרוצים מחשב שולחני שתופס פחות מקום. בעוד שלחברות כ-Dell יש כבר חוזים גדולים וארוכי טווח עם תאגידים בכל העולם, עדיין אין מי ששולט בשוק הצרכני.

אם תשכיל אייסר להשיק את המחשב עם מספיק מודולים זמינים, במחיר נגיש מספיק, תוכל להיות החברה הזו. מצבה בימים אלו בעייתי מאוד, בשל צניחה במכירות המחשבים ותחרות קשה מצד יצרניות סיניות בשווקי המובייל במזרח, כך שחדירה אל נישה זו עשויה להיות גלגל הצלה עבורה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות