אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שפיר ואשטרום קיבלו מימון של 620 מיליון שקל להקמת הנמל הנוסף בחיפה צילום: בלומברג

שפיר ואשטרום קיבלו מימון של 620 מיליון שקל להקמת הנמל הנוסף בחיפה

הכסף מלאומי יהווה את ההון ההתחלתי הדרוש לפרויקט - שיהיה בהיקף של 3.5 מיליארד שקל. שפיר ואשטרום מחזיקות בפרויקט בחלקים שווים

07.09.2015, 15:42 | אורן פרוינד
הקמת הנמל השני בחיפה מתקדמת. החברות הקבלניות שפיר הנדסהוקבוצת אשטרום, המקימות במשותף את הפרויקט באמצעות תאגיד ייעודי המוחזק בחלקים שווים, חתמו היום על הסכם מימון של 620 מיליון שקל עם בנק לאומי.

קראו עוד בכלכליסט

הכסף מלאומי יהווה את ההון ההתחלתי הדרוש לבניית הפרויקט שעלותו מסתכמת בכ-3.5 מיליארד שקל. משמעות הדבר הוא שהחברות יוכלו למשוך בחזרה את ההון העצמי שהזרימו לפרויקט ולקבל תזרים מזומנים של עשרות מיליוני שקלים.

פרויקט "נמל המפרץ" יצא לדרך באוקטובר 2014, כאשר זכו שפיר ואשטרום במכרז שקיימה חברת נמלי ישראל להקמת הפרויקט בתמורה ל-4 מיליארד שקל. הרווח על פרויקטים מסוג זה נע בין 7%-15% כך שהחברות צפויות לרשום על הפרויקט (ביחד) רווח של 300-600 מיליון שקל על פני תקופה של שש שנים.

על פי הסכם המימון לפרוייקט, יועמדו מסגרות אשראי כספיות בהיקף של עד 170 מיליון שקל, לתקופה של עד 24 חודשים, וכן מסגרות אשראי בהיקף של עד 450 מיליון שקל שישמשו לצורך העמדת ערבויות ביצוע וערבויות שוטפות, ערבויות בגין עיסקאות גידור, המצאת מכתבי אשראי ועוד. שאר המימון לפרויקט יגיע מתשלום של המדינה לחברו הקבלניות בכפוף לביצוע.

עמית בירמן, סמנכ"ל הכספים של שפיר, אמר בשיחה עם "כלכליסט" כי "הסכם המימון מאפשר לשפיר ולשותפתה להמשיך את ביצוע הפרוייקט בשנים הקרובות, בתנאים נוחים עד להשלמת הפרוייקט. הסכם המימון לפרוייקט נמל המפרץ עולה בקנה אחד עם המדיניות של שפיר – לפיה כל פרויקט משמעותי מנוהל תזרימית באופן עצמאי".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות