אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מהלילה: המס על הבירה יופחת בכ-46%, המס על משקאות משכרים ב-21% צילום: בלומברג

מהלילה: המס על הבירה יופחת בכ-46%, המס על משקאות משכרים ב-21%

שר האוצר משה כחלון אימץ בכך את המלצותיו של צוות מקצועי. בכך הוא ביטל את העלאת מס הקניה על האלכוהול שהנהיג קודמו בתפקיד יאיר לפיד

08.09.2015, 15:12 | שאול אמסטרדמסקי

עוד סוכריה לציבור הבוחרים. אחרי שהודיע על הפחתת המע״מ ומס החברות, שר האוצר משה כחלון הודיע היום בהפתעה על הפחתת מס הקניה על משקאות אלכוהוליים שנמכרים בישראל, בדגש על בירה ומשקאות משכרים כמו וודקה, עראק, וויסקי ואחרים. בכך הוא ביטל את העלאת מס הקניה על האלכוהול שהנהיג קודמו בתפקיד יאיר לפיד. הפחתת המס תיכנס לתוקפה הלילה בחצות.

 , צילום: אוראל כהן צילום: אוראל כהן  , צילום: אוראל כהן

על פי הודעת משרד האוצר, מעתה המס יחזור להיות 2.33 שקל לליטר בירה (במקום 4.33 שקל לליטר בירה עד היום) ו-85 שקל לליטר כוהל במקום 106.9 שקל לליטר כוהל עבור משקאות אלכוהוליים.

משרד האוצר ציין בהודעתו את מה שנחשף ב״כלכליסט״ בחודש מאי האחרון, כי העלאת המס על האלכוהול ביולי 2013 כלל לא השיגה את התוצאה. מצד אחד, העלאת המס על הבירה לא הקטינה את היקף צריכת הבירה בישראל (המטרה המוצהרת של מס אלכוהול היא להפחית את השימוש באלכוהול) אלא רק העלתה את מחיר הבירה.

העלאת המס על הכוהל הביאה לכך שלשוק נכנסו משקאות אלכוהוליים לא חוקיים שמבוססים על אלכוהול רפואי שלא ראוי לשתיה ומכיל מנתול שפוגע בגוף בטווח הארוך.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות