אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
איילת שקד: התמחות עורכי הדין תוארך לשנתיים, נקטין את מספרם צילום: גבי הלר

איילת שקד: התמחות עורכי הדין תוארך לשנתיים, נקטין את מספרם

שרת המשפטים בוועידת המשפט: "ישראל חולה במשפטת - מספר התיקים שנפתחים פה גבוה פי שניים מהממוצע האירופי. חייבים להתייעל"; נשיאת בית המשפט העליון מרים נאור: "תפקידנו וחובתנו להגן על זכויות האדם"

08.09.2015, 17:31 | משה גורלי
"החלטתי על הארכת ההתמחות לשנתיים". כך הודיעה שרת המשפטים איילת שקד בוועידת המשפט של לשכת עורכי הדין. "עשיתי זאת בתיאום עם ראש לשכת עורכי הדין אפי נווה, נשיאת ביהמ"ש העליון והיועץ המשפטי. נחזק את הפיקוח על ההתמחות. סך כל משך הלימוד וההכשרה ייארך לחמש שנים. המחוייבות הרבה יותר שתידרש תקטין את מספר עורכי הדין".

שקד דיברה על העומס "פי שניים תיקים נפתחים אצלנו מאשר בממוצע האירופי, מדינת ישראל חולה במשפטת. ברוח הכל שפיט, בתי המשפט קורסים תחת העומס ואנו חייבים להמשיך בתהליך ההתייעלות".

שקד המשיכה ותקפה את האקטיביזם השיפוטי: "אנו עדים להתערבות גוברת של המשפט בהחלטות מדיניות ופוליטיות. לשופטים יתרון בקביעת מינויים או במאבק בהסתננות. הממשלה היא זו שהקימה ועדות שונות לבחינת המינויים. אני תומכת בדעת הנשיא גרוניס שדיבר על השימוש הגובר בעילת הסבירות. גם הכנסת צריכה לגלות מתינות בחקיקתה".

טקס הסמכת עורכי דין (ארכיון). "המחוייבות הרבה יותר שתידרש תקטין את מספר עורכי הדין", צילום: חיים צח טקס הסמכת עורכי דין (ארכיון). "המחוייבות הרבה יותר שתידרש תקטין את מספר עורכי הדין" | צילום: חיים צח טקס הסמכת עורכי דין (ארכיון). "המחוייבות הרבה יותר שתידרש תקטין את מספר עורכי הדין", צילום: חיים צח

נשיאת בית המשפט העליון מרים נאור התקוממה נגד הכותרת שנבחרה למושב – "של מי המלה האחרונה" – על יחסי העליון והכנסת. "המלים האלה מצביעות על מאבקי אגו ויוקרה על מאבקי כוח שקיימים בין בית המשפט העליון לכנסת ולממשלה. הדיבור הזה שמצביע על מאבקי יוקרה ואגו אינו בלקסיקון שלנו. תפקידנו וחובתנו להגן על זכויות האדם. בינינו לבין הכנסת מתקיים דיאלוג, כפי שאמרתי בעניין חוקי המסתננים. לעתים מגיע ביהמ"ש למסקנה שהחוק אינו חוקתי, ואז הכנסת מחוקקת מחדש, אבל אל לה לעשות זאת באופן שאינו משנה את מה שהצבענו עליו כבלתי חוקתי".

היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין שיבח את הישגי המשטרה במלחמה בפשע המאורגן. "החיזיון הנפרץ של מכוניות היוקרה של עבריינים החונות על מדרכות ארצנו לא תישנה עוד", רמז וינשטיין על המשך מאמצי החילוט בצד הכנסת העבריינים לכלא.

 

וינשטיין ביקר את ההחלטה למנות את תת אלוף במיל' גל הירש למפכ"ל המשטרה. "לא מתקבל על דעתי שככל שגוברת התשוקה למנות מפכ"ל מחוץ לשירות המשטרה, כך, ובאותה מידה ממש, מתגמדים הישגיה של המשטרה ונעלמים משל חלום היו".

 

 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות16 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

15.
עוול נוראי
תהיה בעיה לאנשים למצוא התמחות והם ייאלצו להמתין עד שיימצא מקום עבורם כמו אצל רואי החשבון. כמו כן שכר מתמחה (למעט במשרדים הגדולים) הוא בדרך כלל שכר מינימום אנשים שורדים כך במשך שנה אך במשך שנתיים זה יהיה מאוד קשה למעשה יש פה אפליה בין אנשים שלהורים שלהם יש קשרים והם טחונים בכסף שימצאו התמחות בקלות ויצלחו את שנות הרעב לבין אנשים שהפרוטה אינה בכיסם. לא מסננים פה איכות כלל. אם רוצים לסנן איכות שיעשו זאת בתנאי הקבלה, בפיקוח על תוכנית הלימודים ובבחינה עצמה.
יהלי , תל אביב  |  09.09.15
14.
לגברת שרת המשפטים ולמגיבים פה
אני נדהמת מכמות הטוקבקים בסגנון ה"יאללה תעיפו את כל עורכי הדין האפסים וכו'"... מה הקשר, אנשים ??? מה הקשר ???!!! חופש העיסוק - מכירים ? יפה. כל מי שרוצה ללמוד - שיתכבד ויילך ללמוד. אם הוא ברמה גבוהה - יתקבל לאוניברסיטאות השוות. פחות ברמה - לפחות שוות, עוד פחות - יתקבל למכללות וישלם הון עתק של כסף. אנשים - מי שלא טוב - לא עובד. ככה זה בכל תחום, לא יעזור. מה קשר מסננת ומה קשר חורים והגודל שלהם ? שיהיו עשרות אלפי עורכי דין, זה לא אמור להפריע. תמיד יהיו את הטובים והמובילים, ולצידם יהיו גם החרוצים, האיכותיים והמקצועניים. מפסיק כבר לבלבל את המוח עם "הקטנת מספר עורכי הדין". תמצאו נושא יותר רלוונטי. ובמאמר מוסגר - צר לי על השרה שקד שבחרה את הנתיב העלוב הזה רק כדי לקנות לה קולות בקרב ארגונים כאלה ואחרים. ניסתה ניסתה, בסוף הצליחה. לדעתי עלוב
דלית רוזנבלום , פתח תקווה  |  09.09.15
לכל התגובות