אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
זינוק של 11% בגניבות כלי רכב - מינואר

זינוק של 11% בגניבות כלי רכב - מינואר

לעומת ירידה של 20% שנרשמה בין 2013 ל־2014. כך עולה מנתוני משטרת ישראל שהגיעו לידי "כלכליסט". באוגוסט עיקר הגניבות התרחשו במרכז הארץ

08.09.2015, 22:29 | תומר הדר

מספר גניבות הרכב מתחילת השנה ועד סוף אוגוסט זינק ב־11% ביחס לתקופה המקבילה אשתקד. זאת, בניגוד לירידה של 20% שנרשמה בין 2013 ל־2014. כך עולה מנתוני משטרת ישראל שהגיעו לידי "כלכליסט". הירידה נבעה בין השאר בשל טכנולוגיות אבטחה חדשות שהקשו על הפריצות בשנה שעברה, אך בשנה האחרונה הצליחו גנבי הרכב להתגבר עליהן.

הנתונים נוגעים לחודש אוגוסט ועולה מהם כי עיקר גניבות הרכב בחודש שעבר התרחשו במרכז הארץ.

במקום הראשון במספר כלי הרכב הנגנבים עומד מחוז המרכז עם 34%. במחוז הדרום חלה עלייה של 48% בהשוואה לשנה שעברה עם 17% מכלי הרכב הגנובים.

שינויי המגמות נובעים מן המצב הביטחוני. ב־2014, בעקבות צוק איתן, רוכזו כוחות משטרה גדולים באזור הדרום שגרמו לגנבי הרכב להתמקד באזורים אחרים כמו ירושלים, תל אביב ויהודה ושומרון. עם הקטנת הנוכחות המשטרתית באזור הדרום, חוזרים הגנבים להתמקד באזור זה.

סקודה אוקטביה. מבוקשת סקודה אוקטביה. מבוקשת סקודה אוקטביה. מבוקשת

מניתוח של סוגי כלי הרכב שנגנבו בחודש אוגוסט עולה כי טויוטה קורולה היא המכונית ה'מבוקשת' ביותר ונגנבה 46 פעמים. אחריה נמצאת סקודה אוקטביה עם 41 גניבות ובמקום השלישי מאזדה 3 שנגנבה 39 פעמים.

יש לציין כי קטנועי סאן יאנג הם כלי הרכב הנגנב בישראל, לפחות לפי חודש אוגוסט האחרון, עם 158 גניבות. ככלל בחודשי הקיץ והחופש הגדול יש עלייה משמעותית בגניבת כלי רכב דו־גלגליים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

6 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

6.
גניבת רכבים
מתקנים אזעקות ברכבים ,לגנבים יש קשרים בחלקם למתקנים.כמו כן יש קשרים גם לעובדי המוסכים.בגדול יש קשרים אחד לשני.הגנבים יודעים את כל מערכות של הרכבים ולכן לוקח לגנב מקצועי פחות מחמש דקות לפרוץ לרכב.הדבר היחידי זה שהמשטרה ומשמר הגבול במחסומים ובאזורים שיכולים לעבור את הגבול לשמירה וביקורת יותר חזקה וקפדנית.הביטוחים צריכים לתגמל בכסף את טופסי הרכבים הגנובים בסכם גדול בכל תפיסה.והתגמולים צריכים להנתן רק לחוליה שתפסה.זה אישי ולא שייך לאנשי הבטחון.הם צריכים לקבל אישי את התגמול ללא קשר בתפקידם.
אהרון , עפולה  |  13.09.15
לכל התגובות