אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יאהו: לא קיבלנו פטור ממס לקראת הספין אוף של עליבאבא צילום: בלומברג

יאהו: לא קיבלנו פטור ממס לקראת הספין אוף של עליבאבא

אף שרשויות ה-IRS טרם החליטו האם המהלך יקבל פטור ממס, הבקשה הרשמית של יאהו בעניין נדחתה בשלב זה. ברקע - שינוי חקיקה כולל שצפוי לבטל את הפטור במקרים של ספין אוף

09.09.2015, 15:57 | מיקי גרינפלד

 יאהודיווחה היום (ד') כי נדחתה הבקשה שהגישה לפטור מתשלום מס במהלך הספין אוף המתוכנן של מניות עליבאבא שבבעלותה. החברה מסרה שקיבלה הודעה מה-IRS לפיה אין בכוונת רשות המס להיענות לבקשתה מפברואר לבצע את הספין אוף בפטור ממס.  

קראו עוד בכלכליסט

עם זאת, גם בשלב זה עדיין לא הכריעו ברשוית המס האם מהלך הספין אוף אכן יחוייב במס. נכון לעכשיו, ברשויות שוקלים את החלטתם בעניין, והודעה תתתפרסם ברגע שתתקבל החלטה.

אי הוודאות בשאלת המיסוי החלה בחודש מאי האחרון, כשגורם רשמי של רשוות המס (IRS) אמר בפורום של אנשי מקצוע כי הרשות שוקלת שינוי רגולציה בעניין הקלות המס הכרוכות במהלך של ספין אוף - מהלך שבו חברה מפרידה חלק מפעילותה ליחידה נפרדת, קרי לחברה עצמאית.

יאהו הגישה כבר בפרואר בקשה לאישור מהלך של ספין אוף למניות עליבאבא שבהחזקתה. פרסום ההתבטאות האמורה של הבכיר ב-IRS העלה ספקות לגבי האופציה למימוש התוכנית של יאהו, ובהתאם, להערכה שהחברה לא תוכל לחסוך את עלות המס הכרוכה בספין אוף. 

בהצהרה שיצאה בהמשך מה-IRS נאמר כי אף שהרשות בוחנת את האפשרות לשינוי רגולטורי בחקיקה, לא התקבלה כל החלטה בעניין, לא בעניין השינוי ולא בעניין מאפייניו. עוד נאמר כי "בקשות שהוגשו לרשות יישקלו על פי הכללים הקיימים בשלב זה, אם כי ייתכן בהמשך שינוי במדיניות". על פי הודעה זו היה נראה כי יאהו תזכה בפטור, שכן הבקשה הוגשה לפני ההודעה, אולם עתה נראה כי הדבר אינו ודאי.

 

מריסה מאייר מנכ"לית יאהו, צילום: איי אף פי מריסה מאייר מנכ"לית יאהו | צילום: איי אף פי מריסה מאייר מנכ"לית יאהו, צילום: איי אף פי

 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות